Monopoly Toruń zaprezentowane dziennikarzom. Oficjalna premiera już w weekend [ZDJĘCIA] © Grzegorz Olkowski
[1/31]

Monopoly Toruń zaprezentowane dziennikarzom. Oficjalna premiera już w weekend [ZDJĘCIA]

"Monopoly" to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie, z ponad 80-letnią historią oraz blisko 260 milionami sprzedanych egzemplarzy. Przeznaczona jest dla osób powyżej 8 lat, a w każdej rozgrywce wziąć może udział od 2 do 6 graczy.

Do tej pory, firma Winning Moves współpracowała przy tworzeniu miejskich edycji z Wrocławiem, Krakowem i Gdańskiem. Każda z wymienionych wersji gry sprzedała się w wielu tysiącach egzemplarzy, a wyczerpane nakłady są wznawiane.

Zobacz także: PGE Ekstraliga. Składy zespołów na sezon 2018 [ZDJĘCIA]Do polskich miast z miejską edycją jako czwarte dołącza Toruń. "Monopoly Edycja Toruń" dostępna jest już w sklepach, a jej oficjalna premiera odbędzie się w weekend 18-19 listopada 2017 roku.

W czwartek, 16 listopada grę zaprezentowano dziennikarzom w CKK Jordanki, który jako jeden z toruńskich obiektów również znalazł się na planszy. - Jedna z najpopularniejszych gier na świecie trafiła do Torunia! Zyskała wiele toruńskich miejsc: Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, Planetarium, Twierdzę Toruń, Zamek Krzyżacki, Baj Pomorski, CKK Jordanki, Kamienicę Pod Gwiazdą i najdroższe miejsce na planszy, czyli Ratusz Staromiejski, który ma w Toruniu najdroższą miejscówkę w sercu Rynku Staromiejskiego! Dzięki temu możemy promować Toruń, bo mam nadzieję, że po toruńską edycję gry sięgną chętnie nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i całej Polski - zaznaczył prezydent Michał Zaleski.

Polecamy: Nowe murale na blokach w Toruniu [ZDJĘCIA]- Wybraliśmy Toruń ze względu na przepiękne miejsca, w tym starówkę i wielu turystów, którzy odwiedzają to miasto. Toruń w tym roku obchodzi również 20-lecie wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Udało nam się zrealizować ten projekt, dzięki któremu przez zabawę możemy przypomnieć sobie o wszystkich ciekawych miejscach, w otoczeniu których mieszkamy, które pojawiły się na planszy dzięki głosowaniu mieszkańców. Mam nadzieję, że rozgrywki Monopoly będą zajmować torunian w wolnym czasie, a także w nadchodzące święta - wyjaśniła Karina Nelka, koordynator projektu z firmy Winning Moves.

Monopoly Toruń zaprezentowane dziennikarzom. Oficjalna premiera już w weekend [ZDJĘCIA]