Mieszkania dla absolwentów toruńskich uczelni. Można już składać wnioski

Paulina Błaszkiewicz
Paulina Błaszkiewicz
Toruń od kilku lat realizuje program "Mieszkanie dla absolwenta" dla najlepszych absolwentów toruńskich uczelni
Toruń od kilku lat realizuje program "Mieszkanie dla absolwenta" dla najlepszych absolwentów toruńskich uczelni
W ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta" miasto przeznacza każdego roku pięć mieszkań dla najlepszych absolwentów toruńskich uczelni. Wnioski należy składać najpóźniej do 31 lipca w Urzędzie Miasta Torunia.

Zobacz video: W Bydgoszczy nagrywana jest muzyka do filmu o Wyszyńskim

"Mieszkanie dla absolwenta" to program kierowany do najlepszych absolwentów toruńskich uczelni. Jego celem jest zatrzymanie młodych ludzi w mieście, by tu mogli żyć, pracować i rozwijać swoje kariery.

Pięć mieszkań czeka

W ramach programu Toruń przeznacza każdego roku pięć mieszkań dla najlepszych absolwentów toruńskich uczelni. Są to mieszkania o wysokim standardzie, wyznaczone w nowo realizowanym budownictwie mieszkaniowym lub wyremontowane. Lokale rozproszone będą po całym Toruniu, wielkość zależy od potrzeb potencjalnego najemcy.

Polecamy

Kto może złożyć wniosek ?

O mieszkanie ubiegać się może każdy absolwent poniżej 30. roku życia, który ukończył studia stacjonarne lub niestacjonarne drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie na wydziałach lub w jednostkach organizacyjnych uczelni w Toruniu. Osoby składające wniosek muszą też spełnić kilka warunków. Muszą m.in.

  • Mieć średnią ocen ze studiów co najmniej 4,7;
  • Być zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w Toruniu
  • Prowadzić działalność naukową lub artystyczną mogącą wnieść wkład w rozwój nauki lub sztuki
  • Nie posiadać prawa własności lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego lub umowy najmu lokalu z mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Toruń.

Umowa najmu w ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta" zawierana jest na 5 lat, jednak nie dłużej niż na czas trwania zatrudnienia na warunkach umowy o pracę. Absolwent po upływie każdego roku od dnia zawarcia umowy najmu składa zaświadczenie o zatrudnieniu. Po zakończeniu umowy najmu zawartej na czas określony, która trwała co najmniej 5 lat, na wniosek absolwenta i po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Mieszkaniowej i właściwej komisji Rady Miasta Torunia, można zawrzeć z absolwentem umowę najmu na czas nieokreślony.

Polecamy

Warto wiedzieć

Wnioski w ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta będą przyjmowane najpóźniej do 31 lipca 2021 r. w Urzędzie Miasta Torunia, ul. Wały gen. Sikorskiego 8 lub w wybranym Punkcie Informacyjnym Urzędu przy: ul. Grudziądzkiej 126b, ul. Poznańskiej 52 czy ul. Dziewulskiego 38. Weryfikacji formalnej wniosków dokonuje Wydział Gospodarki Nieruchomościami UMT z siedzibą przy ul. Grudziądzkiej 126 b w terminie do 31 sierpnia każdego roku. Wnioski można pobrać ze strony Urzędu Miasta.

W 2020 roku, w ramach szóstej odsłony programu „Mieszkanie dla absolwenta”, klucze do mieszkań odebrało pięcioro absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Byli to Bartosz Bieganowski – średnia ocen 5,00 (matematyka); Magdalena Obieziurska-Fabisiak – średnia ocen 4,98 (chemia); Alicja Zielińska – średnia ocen 4,93 (chemia); Maurycy Rzymowski – średnia ocen 4,74 (matematyka); Piotr Gołębiewski – średnia ocen 4,71 (chemia). Przygotowano dla nich pięć pełnostandardowych mieszkań miejskich położonych przy ulicach Grudziądzkiej, Matejki (dwa mieszkania), Drzymały i Hurynowicz. Były to lokale świeżo po remoncie, jedno- bądź dwupokojowe, o powierzchni od 30 metrów kwadratowych do 50 m kw, wyposażone w centralne ogrzewanie, panele podłogowe, płytki w łazience i kuchni.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie