Medale dla weteranów lekkiej atletyki z Kujaw i Pomorza [ZDJĘCIA]

UM Torunia
Medale dla weteranów lekkiej atletyki z Kujaw i Pomorza [ZDJĘCIA] Fot. Lech Kamiński
Medale dla weteranów lekkiej atletyki z Kujaw i Pomorza [ZDJĘCIA]. Lekkoatleci z regionu wywalczyli łącznie 13 medali (6 złotych, 2 srebrne, 5 brązowych) w zakończonych w sobotę (28 marca) w Toruniu Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów. Organizację imprezy wspierał Urząd Marszałkowski.

W toruńskiej imprezie wystartowało łącznie 2,4 tys. zawodniczek i zawodników z 40 państw. Biało-czerwoni zdobyli 162 medale (56 złotych, 58 srebrnych, 48 brązowych) i zajęli 3 miejsce w klasyfikacji medalowej za Niemcami i Wielką Brytanią. Wśród nich jest silna grupa lekkoatletów z Kujawsko-Pomorskiego, którzy wywalczyli łącznie 13 medali.