Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Magia na zamku krzyżackim w Toruniu - pełen czarów weekend (23-25 lutego). Obejrzyjcie zdjęcia!

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
W ten weekend (23-25 lutego) zamek krzyżacki w Toruniu zamienia się w bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń. Magiczne atrakcje zaplanowano dla miłośników fantastycznych przygód w godzinach 10:00-16:00 (piątek) i 10:00-18:00 (sobota-niedziela). 

Oto jak było w sobotę 24 lutego!
W ten weekend (23-25 lutego) zamek krzyżacki w Toruniu zamienia się w bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń. Magiczne atrakcje zaplanowano dla miłośników fantastycznych przygód w godzinach 10:00-16:00 (piątek) i 10:00-18:00 (sobota-niedziela). Oto jak było w sobotę 24 lutego! Piotr Lampkowski
W ten weekend (23-25 lutego) zamek krzyżacki w Toruniu zamienia się w bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń. Magiczne atrakcje zaplanowano dla miłośników fantastycznych przygód w godzinach 10:00-16:00 (piątek) i 10:00-18:00 (sobota-niedziela).

Magiczne: piątek, sobota i niedziela. Długa lista atrakcji na zamku krzyżackim

W piątek (23 lutego) w godzinach 10:00-16:00 oraz w sobotę i niedzielę (24-25 lutego), w godzinach 10:00-18:00 zamek przeobrazi się w przestrzeń pełną magii i tajemnic. - Od chwili przekroczenia progu, uczestnicy staną się częścią tej niezwykłej, fantastycznej opowieści - zapowiedzieli organizatorzy.

Zapowiedziana lista atrakcji jest naprawdę długa. Dla zwiedzających przygotowano specjalne sale i chatkę czarownic. W wieży astrologicznej zwiedzający mogą spojrzeć w gwiazdy i poznać swoją przyszłość. W grocie zielarza - znaleźć zioła na każdą magiczną przypadłość. Natomiast w zaczarowanym ogrodzie druida najbardziej spostrzegawczy będą mieli okazję wypatrzeć niespotykane kwiaty.

Według zapowiedzi "każdy zakątek zamku poddany będzie przeróżnym zaklęciom, a uczestnicy będą mieli okazję odkryć sekrety ukryte w zabytkowych murach. Dodatkowo na zamku można będzie znaleźć książki z Książnicy Kopernikańskiej, które będzie można zabrać do domu w ramach akcji bookcrossing".

Magiczne warsztaty na zamku krzyżackim w Toruniu

Cały weekend to okazja do uczestnictwa w warsztatach. Dotyczą one między innymi: tworzenia eliksirów, zielarstwa i eksperymentów; przyrządzania magicznych herbat uodparniających, kreślenia run, tworzenia hologramów i papierowych duszków, tworzenia świec.

- Podczas Dni magii, czarów i rzucania uroków nie zabraknie też wydarzeń specjalnych. 24 lutego o godzinie 15 wszyscy czarodzieje i czarownice będą mieli okazję poznać tajniki wróżbiarstwa na wykładzie prowadzonym przez wróżbitę Macieja Skrzątka – będzie to jedyne wydarzenie odbywające się w Teatrze Baj Pomorski, a wstęp na nie jest bezpłatny. Znany wróżbita podzieli się swoją mądrością i zachęci do odkrywania tajników sztuki magii. To wyjątkowa okazja, by zgłębić zagadki przyszłości i odkryć magiczne moce, które mogą ukrywać się w naszym otoczeniu - zapowiedzieli organizatorzy.

Natomiast w godzinach 16:00-18:00, tego samego dnia, wróżbita Maciej osobiście udzieli indywidualnych wróżb uczestnikom na zamku krzyżackim w Toruniu. "Los zadecyduje, kto ze szczęśliwych wybrańców otrzyma wyjątkowy bilet wstępu do poznania swojej przyszłości – uczestnicy indywidualnego spotkania zostaną wyłonieni na drodze losowania, które odbędzie się tuż po wykładzie o wróżbach" - brzmiała zapowiedź tej atrakcji.

W niedzielę - pokaz iluzji na zamku krzyżackim w Toruniu

Na niedzielę, w godzinach 11:00 i 15:00, zaplanowano magiczny pokaz iluzji autorstwa Dawida Wilczyńskiego. Posiada on 10 lat doświadczenia w tej sztuce, ma setki występów na swoim koncie i jeszcze więcej oczarowanych widzów.

- Podczas tego niezwykłego wydarzenia mali czarodzieje i czarownice będą mieli okazję poznać koty przebywające w Fundacji KOT i czekające na swoją własną, zaczarowaną chatkę - zapowiedzieli organizatorzy.

Przypomnijmy, że Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską – od 2005 r. ratuje bezdomne koty, często ofiary wypadków, sterylizuje koty bytujące na wolności, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków, szuka dobrych domów adopcyjnych dla oswojonych, przyjacielskich kotów.

Bilety: ceny i miejsce zakupu

- Wszystkie atrakcje będą dostępne dla zwiedzających w ramach biletu na zwiedzanie zamku krzyżackiego. Zwiedzanie jest możliwe w piątek, w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w sobotę i w niedzielę w godzinach 10:00-18:00. Bilety w cenie 20 zł normalny oraz 12 zł dziecięcy dostępne są w kasie biletowej zamku krzyżackiego zlokalizowanej w budynku Generałówki - zapowiedzieli organizatorzy.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto