Luty 2023 w Toruniu: Przegląd najważniejszych wydarzeń stycznia 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Torunia czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Torunia czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Torunia najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Emerytury 2023. Ukończyłeś 65. i 75 roku życia? Oto specjalne dodatki dla seniorów! Te warunki trzeba spełnić!”?

Przegląd stycznia 2023 w Toruniu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Emerytury 2023. Ukończyłeś 65. i 75 roku życia? Oto specjalne dodatki dla seniorów! Te warunki trzeba spełnić!

Emeryci, którzy ukończyli 65. oraz 75. rok życia mogą otrzymywać wyższe świadczenie emerytalne. Wystarczy spełnić kilka warunków, aby otrzymać nawet 500 zł dodatkowych środków. Niektórzy mogą otrzymać jeszcze więcej. Co więcej, również po 60. i 75. roku życia jest kilka sposobów na dodatkowy zastrzyk gotówki.

📢 Mężczyźni o tych imionach są najgorszymi mężami. Mają trudny charakter [LISTA] 01.02.23

Od początku wydają się wspaniałymi partnerami życiowymi, a po ślubie wszystko diametralnie się zmienia. Co możemy wyczytać z konkretnych imion? Zobacz, jacy mężczyźni muszą się bardzo starać w roli mężów. Potrzeba jednak więcej silnej woli - ci mężczyźni muszą się mocniej starać, aby być dobry mężami. Zobacz listę męskich imion, które mogą świadczyć o trudnym charakterze.

📢 Modne fryzury na 2023 [1.02 2023]. Koloryzacja air touch to HIT- zobacz zdjęcia z salonów fryzjerskich

Koloryzacja air touch to coraz bardziej popularny sposób farbowania włosów. Stosuje się kilka odcieni, które płynnie się przenikają, a włosy zyskują optyczną objętość. Zobacz w galerii fryzury wykonane tą metodą.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Toruń: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Torunia. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto lista osób, które będą musiały dopłacić do podatku w 2023 roku. Kto będzie zmuszony do zapłaty? Sprawdź listę! 1.02.2023

Zwrot podatku 2023. Kiedy można liczyć na zwrot podatku? Sprawdź szczegóły. Od 15 lutego będzie można rozliczać się z urzędem skarbowym. Wiele osób dostanie zwrot, który okaże się zastrzykiem gotówki. Dla innych będzie to czas dopłat do podatku. Oto lista osób, które będą musiały dopłacić do podatku w 2023 roku. Sprawdź, czy się na niej znajdujesz.

📢 Waloryzacja emerytur 2023 - tabela. Najnowsze wyliczenia zaskakują - to będzie rekord! [1.02.23]

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku. Zgodnie z najnowszymi danymi podanymi przez Główny Urząd Statystyczny, będzie wyższa niż zakładał rząd i według szacunków wyniesie co najmniej 14,8 proc. (rząd w swoich założeniach prognozował wcześniej, że będzie to 13,8 proc.). To dobra wiadomość dla emerytów, bo ich świadczenia urosną jeszcze bardziej. W galerii zamieszczamy tabele z najnowszymi wyliczeniami. Sprawdź, jak od marca może powiększyć się Twoja emerytura.

📢 Agnieszka Radwańska buduje nowy dom! Tak żyje prywatnie gwiazda tenisa [zdjęcia] 31.01

Choć od zakończenia kariery przez Agnieszkę Radwańską minęły już ponad cztery lata, wciąż jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego sportu. Na co dzień Isia cieszy się szczęśliwym życiem rodzinnym, a niedawno pochwaliła się zdjęciem z budowy swojego domu. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak Radwańska żyje prywatnie.

📢 Te osoby nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Kto wyjedzie za darmo do zakładu lecznictwa uzdrowiskowego? Sprawdź 30.01.2022

Te osoby nie zapłacą za pobyt w sanatorium, ale tylko wtedy, gdy otrzymają skierowanie od lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dokument powinien zawierać konkretne uzasadnienie decyzji, na podstawie którego dobierany jest odpowiedni rodzaj leczenia uzdrowiskowego oraz miejsce pobytu przyszłego kuracjusza. Czas spędzony w sanatorium ma służyć poprawie stanu zdrowia dzięki uczestnictwu w różnych zabiegach oraz zajęciach rehabilitacyjnych. Ponadto, regeneracji służą również warunki przyrodnicze i zasoby naturalne obszarów, na jakich znajdują się uzdrowiska. Górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych czy liczne ścieżki przyrodnicze to atuty tych miejsc, pełniące bardzo ważną rolę w przypadku leczenia wielu schorzeń lub wspomagania całego procesu. Sprawdź, kto wyjedzie za darmo do zakładu lecznictwa uzdrowiskowego!

📢 Tyle dostaniesz na rękę po rekordowej waloryzacji emerytury - stawki. Kiedy trzynastka 2023? [1.02.23]

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że zaledwie 40 % polskich emerytów ocenia swoją sytuację materialną jako zadowalającą. Możliwe, że kolejne wyniki badań GUS będą wyglądać już inaczej. Po nowelizacji ustawy wypłaty świadczeń emerytalnych w 2023 roku mają wzrosnąć o 13,8 procent, a to oznaczałoby, że najniższa emerytura wynosiła będzie w 2023 roku 1558,44 zł. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), które opublikowano 13 stycznia, wynika jednak, że waloryzacja będzie jeszcze wyższa i wyniesie nie mniej niż 14,8 proc. Ile dostaną emeryci i o ile wzrosną emerytury? Podajemy wyliczenia i porównujemy do wysokości ubiegłorocznych świadczeń.

📢 Tylko pozazdrościć! Tak mieszka Piotr Żyła. Skoczek jest w związku z piękną aktorką [28.01.23]

Tak mieszka i żyje na co dzień Piotr Żyła. Tegoroczny sezon w skokach narciarskich powoli wkracza w decydującą fazę - na przełomie lutego i marca odbędą się mistrzostwa świata w Planicy. Złotego medalu będzie bronił Piotr Żyła, który prezentuje solidną formę - już trzy razy stał tej zimy na podium konkursów PŚ. Na co dzień doświadczony skoczek jest w szczęśliwym związku z piękną aktorką Marceliną Ziętek. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i obejrzyj prywatne zdjęcia Żyły!

📢 Nawet to odliczysz od podatku w 2023 roku. Oto najnowsze ulgi podatkowe w nowym roku

Przed nami czas rozliczeń z fiskusem i zapewne mało kto z nas chce jeszcze dopłacić do podatku za 2022 roku. Żeby uniknąć dopłacania do podatku lub nawet zyskać pieniądze warto zapoznać się z najnowszymi ulgami podatkowymi, które w 2023 roku będzie można odliczyć po raz pierwszy. Zebraliśmy dla Was wszystkie nowe ulgi. Sprawdźcie czy z którejś możecie skorzystać.

📢 Kujawsko-Pomorskie: Takie tanie domy do remontu można kupić w regionie. Zobacz ceny oraz zdjęcia!

Na portalu OtoDom.pl znajdziemy m.in. ogłoszenia o sprzedaży tanich domów, które mogą wymagać remontu. Zobaczcie, jakie nieruchomości są obecnie dostępne do kupienia w regionie. W galerii prezentujemy szczegóły i zdjęcia!

📢 XI Marszałkowski Bal Dobroczynny. Zobacz, kto bawił się w CKK Jordanki w Toruniu [zdjęcia]

Za nami XI Marszałkowski Bal Dobroczynny. W sobotę, 21 stycznia, goście bawili się w CKK Jordanki w Toruniu. W tym roku dochód z balu trafi do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie, Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Insieme-Razem" w Toruniu oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Na uroczystości zjawiło się wiele znanych osób z Torunia i regionu. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Studniówka 2023. Tak bawiło się IV LO w Toruniu. Maturzyści z "czwórki" świętowali na Jordankach. Zobacz zdjęcia!

W Centrum Kulturalno-Kongresowym "Jordanki" bawili się maturzyści z IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

📢 Toruń. Te psy czekają w schronisku dla zwierząt na nowy dom. Trafiły tam w styczniu

W schronisku dla zwierząt nie brakuje czworonogów. Najwięcej jest psów. Czekają na nowy dom. Te które prezentujemy trafiły do schroniska dla zwierząt w Toruniu w ostatnim czasie.

📢 Toruń. Targi kulinarne w Centrum Targowym "Park" [zdjęcia]

Weekend w Toruniu przebiega pod znakiem wielu kulinarnych festiwali. W Centrum Targowym "Park" każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Zobaczcie sami, co się tam działo!

📢 Zmiany w płacy minimalnej w 2023 roku. Jaka jest najniższa krajowa brutto i netto od stycznia? Sprawdź!

Oto zmiany w płacy minimalnej w 2023 roku. Od 1 stycznia 2023 roku wzrosła płaca minimalna i stawka godzinowa w Polsce. A to wcale nie koniec, bo jeszcze w tym roku czeka nas druga podwyżka. Zobacz, jakie teraz obowiązują stawki.

📢 Studniówka 2023. Kameralny bal. Tak na studniówce bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu. Zobacz zdjęcia!

W hotelu Filmar bawili się na studniówce maturzyści z Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu. To jeden z najmniejszych tego typu bali w mieście.

📢 Kujawsko-Pomorskie: Planowane wyłączenia prądu w regionie. Sprawdź, gdzie będą przerwy w dostawie energii elektrycznej! [23.01-31.01]

Spółka Energa Operator przedstawiła najnowsze informacje o planowanych wyłączeniach prądu w regionie kujawsko-pomorskim. Zobacz, czy czekają Cię chwilowe przerwy w dostawie energii elektrycznej. Szczegóły w galerii.

📢 Tak się bawi Toruń w Cubano Clubie. Zobaczcie fotorelację z imprezy!

Cubano Club to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miejsc na toruńskiej starówce, w której króluje muzyka latynoska. Mamy dla Was zdjęcia z ostatniej imprezy w tym klubie. Zobaczcie, co się działo na parkiecie i nie tylko!

📢 Takie są najlepsze psy dla alergików. Zobacz listę - te rasy psów są polecane dla osób z alergią

Chciałbyś mieć psa, ale masz alergię i obawiasz się, że obecność psa w domu zaostrzy jej objawy? Są takie rasy psów, które poleca się dla osób z alergią. One najmniej uczulają. Podpowiadamy, jaką rasę psa wybrać, jeśli masz alergię. Zobacz teraz w naszej galerii, jakie to rasy psów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie