Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kulturalny weekend

Stanisław Gazda, Beata Krzemińska
archiwum
Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo obiecująco. Królować będzie przede wszystkim muzyka. Najmłodsi będą mieć do wyboru aż dwa koncerty: „W krainie Misia Muzysia” oraz „Od brzuszka do uszka maluszka”. Filharmonia Pomorska zaprasza. W sobotę w toruńskiej Od Nowie będziemy wspominać Grzegorza Ciechowskiego. W weekendowych planach należy także umieścić świąteczne koncerty oraz wystawę.

Koncerty dla najmłodszych

Wielką frajdę będą miały przede wszystkim dzieci! W najbliższą niedzielę (19 grudnia) Filharmonia Pomorska wznawia cykle imprez dla najmłodszych. Jako pierwszy odbędzie się koncert „W krainie Misia Muzysia” dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Jest to wielka gratka dla całych rodzin. Po tej imprezie przygotowano koncert „Od brzuszka do uszka maluszka” dedykowany niemowlętom, dzieciom do 2. roku życia oraz kobietom w ciąży. Celem koncertów jest rozbudzanie muzycznego rozwoju zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Ważnym elementem muzycznych spotkań jest śpiew i nauka piosenek. Na tę okazję filharmonia przygotowała się specjalnie! Wnętrze wyposażone będzie w dywany, kolorowe poduszki oraz przewijak.
Więcej na stronie Filharmonii Pomorskiej Dzieciom.

Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Koncert upamiętniający dorobek toruńskiego artysty jest już doroczną tradycją. Wydarzenie będzie miało miejsce w Od Nowie, gdzie Grzegorz Ciechowski stawiał swe pierwsze muzyczne kroki. Na imprezie za każdym razem występują różni artyści, którzy wykonują własne wersje utworów Ciechowskiego. W tę sobotę (18 grudnia) w Od Nowie o godzinie 20. z repertuarem Republiki zmierzą się między innymi Kasia Kowalska, Gaba Kulka, zespoły No! No! No! i Tres.B oraz tegoroczny laureat nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego – zespół Paristetris. Koncert wspierany jest finansowo przez samorząd województwa.
Więcej na naszej stronie tutaj.

Świąteczne koncerty

W Filharmonii Pomorskiej o godzinie 17. odbędzie się Świąteczny Koncert Rodzinny, z kolędami i pastorałkami do słów Wandy Chotomskiej. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”, Kapela Ludowa, kwintet dęty „Triumphal Brass Quintet” oraz dzieci z Małej Akademii Sztuki przy przedszkolu niepublicznym „Źródełko”. Dwie godziny wcześniej w Toruniu, w kościele garnizonowym pod wezwaniem św. Katarzyny zagrają „Czerwone Gitary”. Zespół zagra swoje największe przeboje oraz dodatkowo zaśpiewa kolędy. Przy okazji Koncertu Świątecznego Caritas Diecezji Toruńskiej podsumuje swoją działalność. Wręczone zostaną statuetki Car Bonum za wsparcie i pomoc potrzebującym. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku taką statuetkę otrzymał marszałek Piotr Całbecki.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę Filharmonii oraz Caritasu.
O zeszłorocznym Koncercie Świątecznym Caritasu pisaliśmy tutaj.

Na hiszpańską nutę

W piątek (17 grudnia) w Filharmonii Pomorskiej zabrzmi hiszpańska muzyka. Będzie to koncert w 150. rocznicę urodzin Isaaca Manuela Francisco Albeniza. Był on jednym z największych wirtuozów swoich czasów, a także kompozytorem znanym z kompozycji fortepianowych opartych na hiszpańskiej muzyce ludowej. Koncert muzyki hiszpańskiej poprowadzi mistrz batuty Carlos Checa, natomiast partie fortepianowe wykona José Menor, jeden z najbardziej utalentowanych hiszpańskich artystów.

Pożegnanie spektaklu

W toruńskim teatrze Horzycy odbędzie się pożegnanie z graną od 2008 roku sztuką „S.O.S. ginącej miłości”, przedstawiającą świat piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Przedostatnie przedstawienie zapraszamy w sobotę 18 grudnia o 19.

Wystawa

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku organizuje wystawę, która jest zwieńczeniem ubiegłorocznego III Wojewódzkiego Konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i ośrodków opiekuńczych naszego województwa. Nadesłano 58 szopek. Wystawa w muzeum prezentuje przede wszystkim szopki nagrodzone w konkursie, takie, których estetyka wykonania, wkład pracy i oryginalne pomysły zwróciły szczególną uwagę. Będą szopki tradycyjne z drewna, papieru i słomy, ale obok nich także eksponaty z chleba, chrupek, modeliny, masy solnej i szkła. Wystawa rozpoczyna się w piątek (17 grudnia) i potrwa do 27 lutego.

Wiesz coś więcej? Napisz do nas
Poinformuj nas o imprezie
Dodaj swój obiekt do bazy

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto