Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kujawsko-Pomorskie. Most w Toruniu i poradnia w Dobrzejewicach z prestiżowymi nagrodami [Zdjęcia]

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
Rozbudowę mostu drogowego w Toruniu i budowę filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach nagrodzono w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

Zobacz wideo: Tak budują linię tramwajową na Jar

od 16 lat

To była 26. odsłona konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Nagradzani są inwestorzy, wykonawcy i projektanci za konkretną realizację. Wyniki tegorocznej odsłony zostały ogłoszone podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przebudowa mostu doceniona przez jury

Most drogowy im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Toruniu zdobył tytuł „Modernizacja roku” w kategorii „Drogi i obiekty mostowe”. Inwestycja zdobyła wysokie uznanie jury za zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań projektowych, które sprawiły, że ponad 100-letni obiekt zyskał nowy wygląd i funkcje. W uzasadnieniu werdyktu wskazano na zastosowanie paneli kompozytowych, dzięki którym stare chodniki został poszerzony z 2,7 do 4,20 metrów. Pozwoliło to na wyznaczenie ciągów pieszo-rowerowych po obu stronach przeprawy. Jury podkreśliło też wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i dbałość o spójność z zabytkową architekturą.

Polecamy

Dodajmy, że trwająca dwa lata, od wiosny 2020 roku przebudowa mostu kosztowała 132 mln zł. Wykonawcą, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg, było konsorcjum firm Intop i Euro-Darmal, a projektantem - firma Pont-Projekt.

Poradnia z horyzontalną kompozycją

Tytuł „Modernizacja roku” w kategorii „Małe jest piękne” zdobyła budowa obiektu filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w podtoruńskich Dobrzejewicach. Inwestorem w przypadku tego przedsięwzięcia był Powiat Toruński, wykonawcą - firma BUD-EKO R.S. Szymańscy z Torunia, a projektantem - pracownia PRO-KOR z Torunia. Jury doceniło horyzontalną kompozycję oraz bogatą strukturę funkcjonalną obiektu. Na 236 metrach kwadratowych powierzchni powstało pięć przestronnych, nowoczesnych gabinetów, sala integracji sensorycznej, a także zaplecze administracyjno-socjalne.

Dodajmy, że w konkursie, w kategorii „Pamięć miejsc historycznych”, wyróżniono przebudowę budynku dawnej Akademickiej Przychodni Lekarskiej przy ulicy Gagarina w Torunia na siedzibę Instytutu Psychologii UMK, a w kategorii „Przestrzenie administracyjno-biurowe” - budowę siedziby Sądu Rejonowego przy ulicy Warneńczyka w Toruniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto