Kujawsko-pomorski Urząd Wojewódzki drugi w piłkarskim turnieju urzędów wojewódzkich

(gaz)
Drużyna Kujawsko-Pomorskiego UW w Bydgoszczy zajęła drugie miejsce w I Mistrzostwach Urzędów Wojewódzkich w piłce nożnej, które odbyły się w Bydgoszczy w ten weekend - informuje rzecznik K-PUW Piotr Kurek. Pierwsze miejsce i puchar przechodni Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera należą do drużyny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Zachodniopomorskiego UW. Weekend rozgrywek na Zawiszy za nami!

Już w piątek na terenie kompleksu sportowego zapanowała sportowa atmosfera. Dziewięć drużyn, dziewięć urzędów, dziewięć województw: Kujawsko-Pomorskie, Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie, Śląskie, Małopolskie, Mazowieckie, Łódzkie i Lubelskie. Przyjechali do Bydgoszczy powalczyć o tytuł w I Mistrzostwach Urzędów Wojewódzkich w piłce nożnej. W piątkowej inauguracji wziął udział wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski, który prowadził losowanie spotkań w ramach turnieju. Wojewoda ufundował też puchary dla trzech najlepszych zespołów. Swoje podpisy na symbolicznej piłce złożyli kapitanowie drużyn – piłka trafi do ministra J. Millera, który objął mistrzostwa patronatem oraz ufundował puchar przechodni.

W sobotę odbyły się mecze grupowe – w sumie 16 spotkań. W meczu o siódme miejsce zmierzyły się zespoły z województwa lubuskiego i lubelskiego, a o piąte miejsce walczyły Wielkopolski i Mazowiecki Urząd Wojewódzki. W półfinale Kujawsko-Pomorski UW pokonał zespół z Łodzi (3:0), a śląscy urzędnicy wygrali z zachodniopomorskimi (3:2).

W niedzielę w meczu o trzecie miejsce drużyna ze Szczecina pokonała kolegów z Łodzi (3:2). W finale spotkały się zespoły ze Śląskiego i Kujawsko-Pomorskiego UW. Wynikiem 2:0 zespół z Katowic zagwarantował sobie najwyższe miejsce na podium.

Puchary wręczał wicewojewoda Dariusz Kurzawa – była oczywiście runda honorowa i wspólne zdjęcia. Następne mistrzostwa odbędą się w przyszłym roku w Krakowie. W 2012 roku urzędnicy spotkają się w Poznaniu, a rok później w Katowicach.