Polecamy

Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2020. Tak płacą na UMK w Toruniu. Od sprzątaczki do profesora [najnowsze stawki] © Sławomor Kowalski/zdjęcie ilustracyjne
[1/10]

Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2020. Tak płacą na UMK w Toruniu. Od sprzątaczki do profesora [najnowsze stawki]

Nadal zbieramy dane do raportu "Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2020". Informacje o zarobkach przesłał nam tym razem Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jest to mediana brutto (wartość środkowa) wynagrodzeń brutto za 2019 rok. Zostały tutaj ujęte płace zasadnicze, dodatek stażowy, premia regulaminowa oraz inne dodatki wypłacane cyklicznie oraz (trzynastki), a nie zostały wynagrodzenia wypłacane jednorazowo oraz nadgodziny.

- Jeśli chodzi o dodatki specjalne, to w zasadzie takich nie mamy. Mamy za to dodatki związane z uczestnictwem w projektach konkretnych osób (z pieniędzy zewnętrznych - red.) - informują na UMK.

W 2019 roku na UMK były podwyżki - w grupie pracowników naukowych podwyżki wyniosły od 0 do średnio 21%, najwięcej w grupie asystentów, adiunktów i lektorów, a w administracji średnio 15%, w grupie pracowników obsługi średnio 13%.

Ile zarabiają pracownicy UMK - od obsługi do profesorów? Piszemy na następnych stronach.

KUJAWSKO-POMORSKA LISTA PŁAC 2018. TAK ZARABIAJĄ PRACOWNICY UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU [STAWKI]

Nadal zbieramy dane do raportu "Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2020".

Najnowsze wiadomości

reklama