reklama

Klasyfikacja strzelców 5. ligi kujawsko-pomorskiej po rundzie jesiennej - sezon 2019/20

Grzegorz OleradzkiZaktualizowano 
Piotr Pubanz
Sebastian Pacek (Polonia Bydgoszcz) i Piotr Ziółkowski (KS Prisma Dent Brzoza) najskuteczniejsi w rundzie jesiennej. KS Brzoza i Start Pruszcz mistrzami jesieni w kujawsko-pomorskich 5. ligach.

Piątoligowe zmagania w praktyce dobiegły końca. Pozostało wprawdzie do rozegrania zaległe spotkanie 1 grupy pomiędzy rezerwami Elany a Naprzodem Jabłonowo Pomorskie, ale można się pokusić o pierwsze porównania dotyczące strzeleckich dokonań drużyn obydwu grup.

Wypada ono zdecydowanie na korzyść ekip 2. grupy, które w 120 meczach strzeliły 539 bramek podczas gdy w grupie pierwszej było ich 426. W rzeczywistości było ich nieco więcej bowiem nie uwzględniamy goli Krajny Sępólno Krajeńskie z meczu z Pomorzaninem Serock (na boisku było 2:2) i Ziemowita Osięciny z pojedynku z Łokietkiem Brześć Kujawski (2:3). Oba rezultaty zostały zweryfikowane jako walkowery na korzyść Pomorzanina i Łokietka. ​

Polonia Bydgoszcz - Krajna Sępólno 4:4 (1:3) [zdjęcia z meczu]

W grupie pierwszej na listę strzelców wpisało się 144 piłkarzy (w drugiej 160). Jest na nich po 12 piłkarzy Olimpii II Grudziądz, Startu Pruszcz i Wdy Świecie (grupa pierwsza) i po 14 zawodników Dębu BOSiR Barcin i Kujawiaka Lumac Kowal (druga grupa). Dla drużyn 1. grupy (Cyklon Kończewice, Pomorzanin Serock i Unia Wąbrzeźno) gole strzelało po 6. piłkarzy, zaś w przypadku drugiej grupy na liście strzelców po siedmiu graczy mają Ziemowit Osięciny i Kujawianka Strzelno. ​

Dwukrotnie jesienią padły wyniki dwucyfrowe, w 1. grupie w meczu Radzynianka - Promień Kowalewo Pomorskie (11:0), w 2. grupie w spotkaniu Noteć Łabiszyn - Ziemowit Osięciny (14:0). Indywidualny rekord goli w meczu ustanowił Mateusz Gryglewicz z Noteci Łabiszyn siedmiokrotnie trafiając do bramki Ziemowita. W tym pojedynku 5. bramek zdobył jego klubowy kolega Paweł Witwicki.

Taki sam był dorobek Wojciecha Ernesta (Wda Świecie) w spotkaniu z Promieniem. Czterokrotnie do bramek przeciwników trafiali Kamil Kruszewski (Unia Wąbrzeźno), Piotr Kierus (GKS Baruchowo) i Konrad Kaźmierczak (LTP Lubanie).

Ponadto w grupie pierwszej siedmiokrotnie odnotowaliśmy hat-tricki z tym, że Sebastian Pacek (Polonia), Jakub Krukowski (Start) i Kacper Sapa (Unia Solec) uczynili to po dwa razy. W grupie drugiej odnotowaliśmy 12. hat-trików, a jedynym zawodnikiem, który dokonał tego dwukrotnie był Dawid Marciniak z Łokietka.W meczach 1. grupy siedem goli padło po samobójczych trafieniach, podczas gdy w drugiej grupie odnotowaliśmy tylko dwa takie przypadki. ​

5 liga, grupa I ​
23 - Sebastian Pacek (Polonia Bydgoszcz); ​
17 - Wojciech Ernest (Wda Świecie); ​
16 - Jakub Krukowski (Start Pruszcz); ​
12 - Przemysław Mycan (Elana II Toruń); ​
11 - Kacper Sapa (Unia Solec Kujawski); Paweł Mazurowski (Unia Wąbrzeźno); ​
9 - Sebastian Rak (Elana II Toruń); Maciej Dudek (Mustang Ostaszewo); ​
8 - Radosław Mik (Pomorzanin Serock); Mateusz Grodzicki (Radzynianka); ​
7 - Damian Rybacki (Krajna Sępólno Krajeńskie); Kamil Kruszewski (Unia Wąbrzeźno); ​
6 - Bartosz Burkiewicz, Dominik Fierek (Krajna Sępólno Krajeńskie); Mateusz Ciesielski (Mustang); Piotr Janczukowicz (Olimpia II); Michał Horna (Radzynianka); Paweł Jachowski (Sokół Radomin); Dawid Wietrzykowski (Start); ​

5 - Adrian Kowalski, Łukasz Sikorski (Cyklon Kończewice); , Mariusz Mosek (Krajna); Łukasz Chruścicki (Polonia); Fabian Chabowski (Start); Karol Maliszewski, Łukasz Wenerski (Wda Świecie); ​

4 - Valentin Dah (Naprzód Jabłonowo); Maciej Twarowski (Olimpia II Grudziądz); Nikodem Manthey (Radzynianka); Kornel Stasiak (Sokół); Mikołaj Prybiński (Start); Hubert Chołuj, Marcin Napierała, Maciej Nowacki, Dawid Szefler (Unia SK.); Jakub Ratkowski (Wda Świecie); ​

3 - Mateusz Pietrowski, Kacper Zboralski (Flisak Złotoria); Kamil Mosek (Krajna Sępólno Krajeńskie); Tomasz Bełzyt, (Mustang);Arkadiusz Kozłowski, Henryk Płochacki (Naprzód Jabłonowo); Mohamed Metfai, Florian Pfertzel, Gabriel Tenda (Olimpia II Grudziądz); Rafał Kubacki (Polonia); Maciej Łuszczyński (Promień Kowalewo); Jakub Bollin, Karol Kurzyński (Radzynianka); Maciej Góra,(Start); Dorian Affeld, (Unia SK.); Marcin Gołąb (Unia W.); ​

2 - Marek Banaszak, Grzegorz Urbański (Cyklon); Hubert Maciąg, Jakub Stawski (Elana II); Filip Kucharski, Dominik Niedziałkowski(Flisak); Dominik Bonk (Krajna); Miłosz Kwiatkowski, Patryk Piotrowski (Mustang); Adrian Kowalski (Cyklon Kończewice); Szymon Hanzek, Piotr Klimowski, Martyn Kugaczewski (Naprzód Jabłonowo); Paweł Bartoszyński, Franciszek Denisewicz, Marcel Maluchnik (Olimpia II Grudziądz); Krystian Born, Vadym Hodlevsky (Polonia); Jakub Andrykowski, Kamil Nytko (Pomorzanin); Paweł Romanowski (Radzynianka); Artur Bruzdewicz, Przemysław Jachowski, Piotr Marcinbkowski (Sokół); Radosław Przesmycki (Start); Bartosz Czerwiński Wda Świecie); ​

1 - Jarosław Kaczorek, Kacper Kamiński (Cyklon); Jakub Jeziorski, Krystian Jóźwiak, Konrad Jóźwicki, Nicolas Kankowski, Błażej Klimek, Damian Lenkiewicz, Szymon Pawłowski (Elana II); Cyprian Błaszczyński, Artur Dądela, Maciej Kaczmarek, Mirosław Ostrowski, Mariusz Żychski (Krajna); Michał Chodkiewicz, Mikołaj Detyna, Bartosz Goszka, Filip Pelc, Jakub Weiszewski (Mustang Ostaszewo); Damian Magalski, Andrzej Szreiber (Naprzód Jabłonowo); Sebastian Kamiński, Karol Maksajdowski, Bartosz Nowicki, Jakub Przytuła (Olimpia II); Łukasz Nowak, Filip Twardowski (Polonia); Mikołaj Kalinowski, Mateusz Myśliński, Marcin Szulc (Pomorzanin); Jakub Kawula, Krystian Kraśniewski, Przemysław Marcinkowski, Danyło Markus, Piotr Walaszkowski, Kamil Wieczorkowski (Promień); Paweł Górski(Radzynianka); Krzysztof Czajkowski, Dawid Grochocki, Waldemar Jachowski, Dawid Muchewicz, Kamil Szponikowski (Sokół Radomin); Daniel Czarnowski, Łukasz Karolak, Maciej Kołodziej, Mateusz Szulc, Łukasz Środa, Marcin Wanat (Start); Szymon Graczyk, Damian Michalski, Oliwier Moranowski, Paweł Osiński, Filip Żurawski (Unia SK.); Filip Ciechacki, Stanisław Jabłoński, Szymon Kołodziejczak (Unia W.); Paweł Jarantowicz, Szymon Kocieniewski, Paweł Słaby, Dawid Warchoł, Damian Wietrzykowski, Piotr Żurek (Wda Świecie); ​
Samobójcze: dla Elany II - Mateusz Kopaczewski (Promień); dla Flisaka - Tomasz Jaroszewski (Mustang); dla Polonii - Bartosz Goszka (Mustang); dla Startu - Filip Twardowski (Polonia); dla Unia Wąbrzeźno - Damian Rybacki (Krajna), Jakub Kawula (Promień); dla Wdy - Vadym Hodlevsky (Polonia); ​

1. Start Pruszcz 15 36 43-21
2. Wda Świecie 15 36 41-9
3. Polonia Bydgoszcz 15 35 38-23
4. Elana II Toruń 14 28 33-20
5. Unia Solec Kujawski 15 27 35-17 6
6. Krajna Sępólno Krajeńskie 15 26 34-32
7. Olimpia II Grudziądz 15 24 29-20
8. Pomorzanin Serock 15 21 16-14
9. Radzynianka Radzyń Chełmiński 15 19 27-18
10. Mustang Ostaszewo 15 18 27-30
11. Unia Wąbrzeźno 15 16 26-42
12. Flisak Złotoria 15 15 15-28
13. Cyklon Kończewice 15 13 16-32
14. Naprzód Jabłonowo Pomorskie 14 11 18-28
15. Sokół Radomin 15 11 21-36
16. Promień Kowalewo Pomorskie 15 5 9-58

Czytaj także

5. liga kujawsko-pomorska - grupa 2
21 - Piotr Ziółkowski (KS Prisma Dent Brzoza); ​
19 - Dawid Marciniak (Łokietek Brześć Kuj.); Mateusz Gryglewicz (Noteć Łabiszyn); ​
17 - Rafał Jankowski (Kujawiak Lumac Kowal); ​
14 - Bartłomiej Świątek (Dąb BOSiR Barcin); ​
12 - Piotr Kierus (GKS Baruchowo); Michał Kruszczyński (Gopło Kruszwica); ​
11 - Hubert Szymczak (Kujawiak); ​
10 - Dawid Górski (Goplania Inowrocław); Bartosz Kempiński (Mień Lipno); ​
9 - Kamil Bógdał (GKS); Mateusz Kurtysiak (Gopło Kruszwica); Bartosz Trzeciak (Łokietek Brześć Kuj.); ​
8 - Konrad Kaźmierczak, Michał Świątkowski (LTP Lubanie); Paweł Witwicki (Noteć); Patryk Olewiński (Wisła Dobrzyń); ​
7 - Michał Rosiak (GKS); Adam Rychłowski (Goplania); Mikołaj Myśliwy (Gopło Kruszwica); Łukasz Retlewski (KS Brzoza); Łukasz Różański, Paweł Zaranek (LTP); Patryk Zieliński (Wisła Dobrzyń); Robert Jurek (Szubinianka); ​
6 - Damian Lewandowski (Dąb); Damian Sikorski (Gopło); Łukasz Retlewski (KS Brzoza); Mariusz Jaśkiewicz, Krystian Osiński, Jacek Wichliński (Polcalc Lubienianka); ​

5 - Gracjan Sobczak (Kujawiak); Paweł Jakubowski, Konrad Polawski (Szubinianka); Juliusz Habasiński (Wisła); ​
4 - Wojciech Czyż (KS Prisma); Adrian Bartczak,Łukasz Dziedzic-Kamiński, Dawid Kwiatkowski (Kujawiak); Wiktor Dąbrowski (Noteć); Jarosław Krzyżanowski, Marcin Majchrzak, Artur Smykowski (Zdrój Ciechocinek); ​

3 - Daniel Nowakowski (Dąb); Jędrzej Tomaszewski (GKS); Mateusz Gąska, Łukasz Krężel (KS Brzoza); Przemysław Czaplewski, Dominik Kostrzak (Goplania Inowrocław); Patryk Kowalski (Goplo); Alan Czerwiński, (Kujawiak); Michał Niewiadomski (Kujawianka Strzelno); Damian Piernikowski, Kamil Stefaniak (LTP); Łukasz Kraszewski, Dawid Kubiak, Michał Skonieczny (Łokietek Brześć Kuj.); Tomasz Janas, Patryk Olczak (Polcalc Lubienianka); Jakub Donarski, Marek Gwit, Kamil Zajdlewicz (Szubinianka); Damian Chaberski (Ziemowit Osięciny); ​
2 - Bartłomiej Dreżewski, Łukasz Kaśków, Jakub Trześniewski; Leszek Wisz, Adrian Wysocki (Dąb); Mateusz Zieliński (GKS); Jakub Picheta (Goplania); Wojciech Springer, Kamil Zalęcki (Gopło); Albert Maciejewski (KS Brzoza); Bartosz Kaczor, Kamil Malinowski, Vitalij Shvets (Kujawiak); Michał Koczorowski, Kamil Łukomski, Mateusz Skonieczny (Kujawianka Strzelno); Maciej Pałczyński (Łokietek); Łukasz Bartczak, Filip Falkowski, Bartosz Lewicki (Mień Lipno); Kamil Skonieczka (Noteć); Paweł Łukomski, (Szubinianka); Patryk Jasiński (Wisła Dobrzyń); Radosław Czułkowski, Daniel Matuszak, Kacper Żuchowski (Zdrój); Kamil Kawczyński Filip Sobczak (Ziemowit Osięciny); ​

1 - Brajan Byczyński, Hubert Ciszewski, Piotr Marcisz, Mateusz Roman, Łukasz Sobek, Radosław Sulecki (Dąb); Daniel Dorsz, Hubert Jaśkiewicz, Jarosław Tomaszewski (GKS); Bartosz Goczkowski, Michał Kwiatkowski, Łukasz Paczkowski, Kamil Szefler, Krystian Szeluga (Goplania); Damian Czarnota, Marcin Derenda (Gopło); Mateusz Baj, Kamil Koronowski, Mateusz Krajewski, Piotr Krysiak, Krystian Łuczak, Oskar Raczkowski (KS Brzoza); Mikołaj Jakubowski, Witold Jakubowski, Damian Ratajczyk (Kujawiak); Kacper Kasztelan, Wiktor Kinowski, Dawid Niemczewski (Kujawianka Strzelno); Łukasz Kranc, Tomasz Mularski (LTP); Marcin Dorsz, Piotr Kłobukowski, Jakub Kosztowny, Erwin Mętlewicz (Łokietek); Jakub Cywiński, Alan Kórnatowski, Kamil Markowski, Jakub Podlas, Cezary Uzdowski (Mień); Fabian Malerowicz, Joachim Nowacki, Michał Sznajdrowski, Mateusz Zawodziński (Noteć); Filip Kalinowski, Patryk Klimek, Michał Szymczak (Polcalc Lubienianka); Marcin Janicki, Mirosła Obremski (Szubinianka); Bartosz Kleczkowski, Patryk Leński, Rafał Opalczewski, Paweł Rzęsiewicz, Dominik Szklarczyk, Paweł Wyczałkowski (Wisła); Marcin Chwojnicki, Igor Kania, Dawid Napora, Mateusz Parzybut (Zdrój); Rafał Gawroński, Oskar Karpiński, Arkadiusz Zachwieja, Damian Zalewski (Ziemowit Osięciny); ​
Samobójcze: dla Gopła - Wojciech Kreft (Goplania); dla Łokietka - Juliusz Habasiński (Wisła);

1. KS Prisma Dent Brzoza 15 39 46-28
2. Kujawiak Lumac Kowal 15 38 58-18
3. Łokietek Brześć Kuj. 15 32 46-26
4. LTP Lubanie 15 31 38-23
5. Dąb BOSiR Barcin 15 29 39-24
6. Gopło Kruszwica 15 28 44-21
7. Noteć Łabiszyn 15 23 37-25
8. Polcalc Lubienianka 15 19 32-32
9. GKS Baruchowo 15 17 36-26
10. Wisła Dobrzyń 15 16 30-35
11. Mień Lipno 15 16 26-44
12. Goplania Inowrocław 15 15 30-34
13. Zdrój Ciechocinek 15 13 23-35
14. Szubinianka 15 12 31-52
15. Kujawianka Strzelno 15 8 12-43
16. Ziemowit Osięciny 15 1 11-73

Wideo. Bramki z meczu Lider Włocławek - Włocłavia Włocławek 2:2

Wideo

Materiał oryginalny: Klasyfikacja strzelców 5. ligi kujawsko-pomorskiej po rundzie jesiennej - sezon 2019/20 - Włocławek Nasze Miasto

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3