KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ. Pewna wygrana toruńskich hokeistów. Zobacz zdjęcia z trybun

Dariusz Knopik
W 4. kolejce Polskiej Hokej Ligi KH Energa Toruń rozbiła Podhale Nowy Targ 7:0. Kibice zgromadzeni na Tor-Torze byli bardzo zadowoleni z postawy swoich hokeistów.

Aby zobaczyć zdjęcia kibiców oraz z meczu przesuń gestem lub strzałką w prawo>>
W 4. kolejce Polskiej Hokej Ligi KH Energa Toruń rozbiła Podhale Nowy Targ 7:0. Kibice zgromadzeni na Tor-Torze byli bardzo zadowoleni z postawy swoich hokeistów. Aby zobaczyć zdjęcia kibiców oraz z meczu przesuń gestem lub strzałką w prawo>>Piotr Lampkowski
W 4. kolejce Polskiej Hokej Ligi KH Energa Toruń rozbiła Podhale Nowy Targ 7:0. Po tej wygranej torunianie awansowali na pozycję wicelidera.

KH Energa Toruń - Tauron Podhale Nowy Targ 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Adrian Jaworski - Szymon Maćkowski (2:56), 2:0 Illa Korenczuk - Mikałaj Syty - Kamil Kalinowski (12:15), 3:0 Eemeli Jeskanen -Elias Elomaa (25:35), 4:0 Szymon Maćkowski - Michał Zając Jakub Wenker (25:48), 5:0 NikiKoskinen - Jakub Gimiński (30:45 w przewadze), 6:0 Mark Viitanen(48:42 w przewadze), 7:0 Elias Elomaa (56:35 w przewadze).
KH Energa: Mustukovs - Jaworski, Ihnatenko - Syty, Kalinowski, Korenczuk; Zieliński, Augstkalns - Kalinowski, Koskinen, Viitanen; Ahonen, Gimiński - Olszewski, Elomaa, Jeskanen; Bajwenko- Wenker, Maćkowski, Zając.

Niedzielny mecz był popisem toruńskich hokeistów, którzy zdominowali nowotarżan pod każdym względem. Już pod koniec trzeciej minuty Szymon Maćkowski wygrał wznowienie i dograł do Adriana Jaworskiego, który spod niebieskiej linii posłał potężną bombę do bramki. W 13. minucie podwyższył Illa Korenczuk po kontrze. W drugiej tercji torunianie długimi fragmentami zamykali „Szarotki” w ich tercji obronnej. Zdobyli dwa gole w zaledwie 13 sekund! Kolejne trzy gole toruńscy hokeiści strzelili wykorzystując grę w przewadze.

W następnej kolejce KH Energa zagra u siebie z GKS Katowice. Mecz w piątek. Początek o godz. 18.30.