Katarzynki" na łopatkach w Arenie Toruń. Zobaczcie zdjęcia!

Joachim Przybył
Energa Toruń - Arka Gdynia
Energa Toruń - Arka Gdynia Agnieszka Bielecka
Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń bez szans z VBW Arką Gdynia. Rywalki popisały się doskonałą skutecznością z dystansu.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza - VWB Arka Gdynia 51:78 (14:17, 9:18, 8:24, 19:20)

Energa Krajowa Grupa Spożywcza: Jones 21 (3), 7 zb., Stankiewicz 12, Louka 7, Grays 3, A. Pszczolarska 2 oraz Mołłowa 3 (1), Podkańska 3, Mitrowska 0, K. Pszczolarska 0, Urban 0.
Arka: Higgins 10, Thomas 7 (1), Szymkiewicz 7 (2), Kastanek 5 (1), Fontaine 3 (1) oraz Borkowska 18, Górecki 13 (3), Podgórna 6 (2), Yurkevichus 6 (2), Żytkowska 3 (1).

- W tym meczu w zasadzie nie było żadnych plusów w naszej grze - przyznał trener Elmedin Omanić. "Katarzynki" trzymały się jeszcze do początku 2. kwarty, ale potem już odbijały się od świetnie przygotowanej defensywy Arki. - W obronie zagrałyśmy świetnie, dzięki temu łatwo znalazłyśmy rytm w ataku - dodała Jelena Skerović, trenerka gdynianek.

W połowie 3. kwarty Arka odjechała na dystans 20 punktów po trafieniu z dystansu Alicji Żytkowskiej. Gdynianki cały czas świetnie rzucały z dystansu (znakomite 13/27 za 3), pomagała im znaczna przewaga pod tablicami (48:30 w zbiórkach). Imponowała także siła ławki rezerwowych, w punktach zmienniczek było 6:46!