Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jesienne koncerty jazzowe w TUTU Jazz&Whiskey Club [ZDJĘCIA]

Informacja prasowa
Jesienne koncerty jazzowe w TUTU Jazz&Whiskey Club [ZDJĘCIA]
Jesienne koncerty jazzowe w TUTU Jazz&Whiskey Club [ZDJĘCIA] mat. prasowe
Jesienne koncerty jazzowe w TUTU Jazz&Whiskey Club. Toruński klub TUTU Jazz&Whiskey Club przygotował zestawienie jesiennych koncertów. Zobacz na co warto się wybrać!

Jesienne koncerty jazzowe w TUTU Jazz&Whiskey Club [ZDJĘCIA]

KONCERTY PAŹDZIERNIK

7 października (środa) godz.20:00
Mike Parker's Trio Theory

https://www.facebook.com/events/1654977731439333/

11 października (niedziela)
godz.20:00

Jachna/Tarwid/Karch

https://www.facebook.com/events/159997087674261/

15 października (czwartek)
godz.20:00

Aga Derlak Trio

https://www.facebook.com/events/1491989781116915/

25 października (niedziela)
Basia Kawa

https://www.facebook.com/events/1042388055773630/

KONCERTY LISTOPAD

5 listopada (czwartek)
godz. 20:00
Rafał Gorzycki Trio

https://www.facebook.com/events/1649525238637984/

26 listopada (czwartek)
godz. 20:00
Silberman New Trio
https://www.facebook.com/events/928661117193161/

7 października (środa) godz.20:00
Mike Parker's Trio Theory

Nowojorski basista i kompozytor, Mike Parker, dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy perkusista Frank Parker (Kurt Elling Quartet) oraz saksofonista tenorowy Sławek Pezda (Kraków) stworzyli nową, będącą następstwem poprzedniego projektu Parkera w kwintecie „Unified Theory”, pełną energii formację „Mike Parker’s Trio Theory”. W formacie jazzowego tria zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy, oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu.

W listopadzie 2014 roku Trio wyruszyło w prawdziwy koncertowy maraton. Muzycy zagrali 27 koncertów w 27 wieczorów, przemierzając cztery kraje (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry). Trasa będzie kontynuowana w tym roku, zanim formacja Parkera zawita do studia przed nagraniem nowego materiału.

"Genialna symbioza wszelkich muzycznych gatunków (...) z pozoru karkołomne połączenie Parkera – Charliego, z groovem Michaela Jacksona, a to wszystko podlane niepokornością godną Johna Zorna (...) W tym składzie nie brakuje niczego, jest za to wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru."

- Basia Gagnon, JazzPRESS March '15

11 października (niedziela)
godz.20:00

Jachna/Tarwid/Karch

Jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych zagra utwory ze swojego sensacyjnego, debiutanckiego albumu „Sundial”. Zaprezentowana na płycie muzyka tria Jachna/Tarwid/Karch sięga głęboko do klasycznych korzeni, ale dzięki ogromnej świadomości współczesnych nurtów, staje się aktualna i przejrzysta. Strukturę albumu ożywia improwizacja, wciągając słuchacza do świata romantycznej narracji i wielości muzycznych pejzaży.

Wojciech Jachna

uznany trębacz i sideman. W jego dorobku znajduje się przeszło 10 albumów z różnymi wykonawcami, w tym ze słynnym Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Esemble czy duetem Jachna/Buhl. Wiele lat występował u boku Andrzeja Przybielskiego. Charakterystyczne frazowanie i matowy dźwięk Jachny są szeroko cenione przez innych muzyków i krytykę.

Grzegorz Tarwid

jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia w Polsce. Jego grę docenili już, zapraszając go do zespołów, m.in. Zbigniew Namysłowski, Kazimierz Jonkisz czy Piotr Rodowicz. Występował w wielu krajach Europy, ostatnio w Niemczech i na Ukrainie. Na stałe mieszka w Danii.

Albert Karch

perkusista, student prestiżowego Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Ceniony za swoją pieczołowitą dbałość o dźwięk. Jako sideman wystąpił do tej pory na 4 albumach w przeróżnych stylistykach. Zainspirowany muzyką klasyczną, gra także na fortepianie i komponuje muzykę kameralną. Dawny uczeń legendy polskiej perkusji, Czesława Bartkowskiego.

15 października (czwartek)
godz.20:00

Aga Derlak Trio

Aga Derlak Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie poza Agą grającą na fortepianie są kontrabasista Tymon Trąbczyński i Bartosz Szablowski – perkusja. Wszyscy są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a jednocześnie absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (tzw. bednarska). Zespół wykonuje przede wszystkim autorskie utwory. To odważne i szalone granie, choć nie brak im liryzmu.

Na swoim koncie trio ma już najważniejsze nagrody jakie mogło zdobyć jako debiutanci, zostali: laureatami Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, finalistami konkursu RCK pro jazz i znaleźli się w finale Czech Contest 2015. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival. Zespół ma na koncie również udział w festiwalu jazzowym "Jazz nad Wisłą", "Hevhetia Festival" w Słowacji oraz słynny Jazz Camping Kalatówki.

Inspiracjami muzycznymi są dla nich przede wszystkim trio Geralda Claytona, Brada Mehldaua, Michała Tokaja czy Marcina Wasilewskiego. Debiutancki krążek Aga Derlak Trio zachwycił Jana Ptaszyna Wróblewskiego – ikonę polskiego jazzu, Piotr Stelmach zauroczony grą trio zaprosił do konkursu Męskiego Grania.

Zespół właśnie wydał swoją debiutancką płytę – "First Thought" z autorskim materiałem pianistki.

25 października (niedziela)
Basia Kawa

Muzyczna propozycja TUTU Jazz Club na niedzielny wieczór to zgrabna mieszanka kilku stylów - m. in. jazzu, bluesa i poezji śpiewanej.

Basia Kawa - która wystąpi w Toruniu po raz trzeci - to przedstawicielka stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Śpiewa i gra na skrzypcach, komponuje i pisze teksty. Trzy lata temu rozpoczęła działalność artystyczną pod swoim nazwiskiem, koncertując między innymi w takich miejscach jak Dwór Artusa w Toruniu czy Teatr Leśny w Gdańsku. Pozytywna energia płynąca ze sceny sprawia, że można się świetnie bawić, równocześnie chłonąc wartościowe teksty.

W 2013 roku Basia Kawa z zespołem nagrała płytę demo pt: „Małe szczęście”. W tym samym roku zdobyła główną nagrodę na Giełdzie Piosenki w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa".
W TUTU Jazz Club towarzyszyć jej będą: Krzysztof Pawłocki (gitara), Maciej Rogoziński (altówka), Piotr Szajrych (gitara basowa), Łukasz Łapiński (cajon).

5 listopada (czwartek)
godz. 20:00
Rafał Gorzycki Trio

Rafał Gorzycki
Jest zaliczany obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez niego zespoły zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Konsekwentnie promuje polską muzykę występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA.

Jest twórcą i współzałożycielem zespołów Sing Sing Penelope, Ecstasy Project, Dziki Jazz, A-kineton, Maestro Trytony, czy ostatnio 3 duetów oraz tria. Gra na perkusji i komponuje muzykę, nagrał ponad 20 autorskich płyt. W 2010 r. jego album „Dziki Jazz” był nominowany do „Fryderyka”. Rok później został laureatem konkursu Nagrody Polskich Melomanów, przyznawaną przez Program Trzeci Polskiego Radia. W 2012 r. amerykańska wytwórnia płytowa „Moon in June” (wyd. Soft Machine) zaprosiła go, jako jedynego Polaka, do udziału w albumie-kompilacji z najciekawszą muzyką jazzową z całego Świata. Jest Stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Artystycznego Mózg.

Albumy Realium i Europae w największym amerykańskim periodyku All About Jazz zostały okrzyknięte tytułami The Best Incomming Premiere i włączone w poczet 25 najlepszych albumów tych lat. W latach 2006, 2009, 2012 i 2013 był uznawany w podsumowaniach muzycznych roku za Artystę Roku i klasyfikował się zawsze w pierwszej 10-tce artystów jazzowych.

Marek Malinowski

Absolwent Akademii Muzyczne im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. W 2013 r. powołał do życia kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi ale znani już muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Marek swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentować w poszukiwaniu nowych brzmień.

Wojciech Woźniak

W roku 2008 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu honorową odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Kształcił się w klasie kontrabasu w Pańtwowej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy . Jest on kompozytorem i współzałożycielem zespołu Variété ,w którym tworzył w latach 1983-2006r.

Jest autorem muzyki do pięciu płyt - "Bydgoszcz" (1986), "Variété" (1993), "Koncert Teatr STU" (1995), "Wieczór przy balustradzie" (1996), "Nowy materiał" 2004 .

Wielokrotny laureat FMR w Jarocinie. W roku 1989 otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

W 2006r. Założył freejazzowy zespół The Cyclist, z którym wydał bardzo dobrze przyjętą płytę "Gymnastics" (2008) oraz „Etiudy miejskie” (2013) z udziałem Daniela Mackiewicza z Sing Sing Penelope i Jacka Buhla znanego z zespołu: 5 Syfon, czy duetu Jachna/Buhl.

26 listopada (czwartek)
godz. 20:00
Silberman New Trio
Mateusz Gawęda - fortepian
Kuba Mielcarek - kontrabas
Łukasz Stworzewicz - perkusja

Jazzowa improwizacja, odrobina klasyki i niezwykły kolaż dźwięków to obietnica magicznego klimatu i wyjątkowych, muzycznych chwil.

„Muzykę Silberman można określić jako schizofreniczne skupienie dwóch najistotniejszych dla mnie elementów: serca i bezlitosnej matematyki. Trudno ją przyporządkować do jakiegoś określonego nurtu muzycznego, jej konstrukcja w większej mierze pochodzi z muzyki klasycznej niż jazzowej, ma ona jednak jeden wspólny punkt z muzyką jazzową, jest nim improwizacja. Jej charakter najlepiej odzwierciedlają słowa Dominica Duvala: muzyka jak kolaż piękna, smutna, czasem gwałtowna i brutalna, pełna przeróżnych kolorów, zmienna jak zmienne jest życie.”
Łukasz Stworzewicz

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto