Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Indywidualnie z uczniem

(gaz)
archiwum
W poniedziałek (31 stycznia) w Przysieku odbędzie się konferencja dla szkolnych koordynatorów projektu. W pierwszej edycji tego przedsięwzięcia bierze udział 471 kujawsko-pomorskich szkół. Wsparcie obejmuje ponad 40 tysięcy uczniów nauczania początkowego.

Zadania projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim” to pomoc nauczycielom we wspieraniu osobistego rozwoju dziecka. Do pierwszej edycji przedsięwzięcia przystąpiło 113 samorządów lokalnych, bierze w nim udział 471 szkół. Jego realizacja trwa od początku roku szkolnego.

Projekt obejmuje organizację zajęć dodatkowych dla uczniów, doskonalenie warsztatu pracy przez nauczycieli oraz zakup pomocy dydaktycznych i specjalistycznego sprzętu terapeutycznego. Zajęcia dodatkowe obejmują między innymi dzieci mające trudności w czytaniu, pisaniu i zdobywaniu umiejętności matematycznych oraz mających zaburzenia rozwoju mowy. Wśród nich są między innymi gimnastyka korekcyjna, oraz zajęcia terapeutyczne np. hipoterapia, muzykoterapia i dogoterapia dla dzieci niepełnosprawnych. Trwają też zajęcia dla dzieci szczególnie uzdolnionych.

W programie uczestniczą między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej w Grębocinie. W zajęciach organizowanych w Szkole Podstawowej w Sitowcu (gmina Koronowo, powiat bydgoski) biorą udział między innymi dzieci mające problemy z matematyką oraz z czytaniem i pisaniem. Uczniowie z Sitowca chętnie uczęszczają też na lekcje „Szkoły tańca i ruchu”.

Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu , w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji. W ramach tych zajęć uczniowie rozwijają wszechstronnie swoje umiejętności, w sposób bezstresowy zdobywają nowe wiadomości i uzupełniają braki wynikające ze specyficznych trudności w nauce. Dzięki projektowi szkoła wzbogaciła się o komputery, które uatrakcyjniają proces edukacyjny. Z uczestnictwa w zajęciach swoich dzieci zadowoleni są także rodzice, którzy podkreślają wzmacnianie pozytywnych cech charakteru, większą samodzielność i pozytywny stosunek do zajęć. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i wykazują się dużą aktywnością.

Rozpoczęły się już przygotowania do drugiej edycji projektu, która ruszy z początkiem przyszłego roku szkolnego. Mogą wziąć w nim udział zupełnie nowi partnerzy, a także dotychczasowi uczestnicy, którzy zgłoszą do projektu kolejne szkoły. Nowością jest możliwość przystąpienia do projektu także szkół niepublicznych. Nabór zgłoszeń trwa do 28 lutego.

Konferencja dla kierowników jednostek organizacyjnych oraz szkolnych koordynatorów projektu, którzy przygotowują się do realizacji drugiej edycji projektu odbędzie się 31 stycznia o godzinie 10 w budynku Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku.

Budżet całego przedsięwzięcia to 33,7 miliona złotych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Obie edycje projektu będą realizowane równolegle i zakończą się w 2013 roku.

Informacji na temat projektu udziela p. Anna Gralik 56 646 20 21 wew. 25 01, Magdalena Fiałkowska, Katarzyna Maszewska 56 646 20 21 wew. 23 02 – Departament Edukacji i Sportu – Biuro Unijnych Projektów Edukacyjnych
[email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto