Wybierz region

Wybierz miasto

  Hulaj z głową w Toruniu

  Nowy Rynek 28
  Toruń, ul. Stanisława Przybyszewskiego/

  Od 21.10.2019 do 31.12.2019

  • Brak informacji o cenie

  Jazda nimi jest szybka, wygodna i nie męczy organizmu, a wiatr we włosach sprawia, że przejażdżki stają się niezwykle przyjemne. Mowa o hulajnogach elektrycznych, ktore skradły serca mieszkańcow miast w całej Polsce. Z tego środka transportu można rownież korzystać w Toruniu. Poza aspektem ekologicznym i oszczędnościowym pozostaje jednak jeszcze kwestia bezpieczeństwa, ktora jest często ignorowana przez użytkownikow e-hulajnog.
  Aktywowane za pomocą kilku kliknięć w aplikacji hulajnogi elektryczne są prostym sposobem na szybkie dotarcie do celu – do pracy, na spotkanie czy do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej. Wybierając e-hulajnogę, z Dworca PKP na rynek można dostać się w około 12 minut! Hulajnogi w przestrzeni miejskiej dostępne są właściwie na każdym kroku w dużych ilościach. To najnowsze wcielenie wspołdzielonego transportu, ktory zrewolucjonizował mobilność miejską.
  Stosowanie się do zasad użytkowania hulajnog elektrycznych może być o tyle trudne, że… prawo nie określiło jeszcze przepisow dotyczących e-hulajnog w mieście. Poki co projekt ustawy trafił jeszcze do Sejmu. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Infrastruktury, projekt przewiduje, że urządzenia transportu osobistego będą traktowane jak rowery, jednak nie wszystkie przepisy dotyczące rowerow będą obowiązywać użytkownikow hulajnog.
  Poki nie ma odpowiednich regulacji, warto stosować się do kilku prostych zasad, ktore proponuje ING Bank Śląski w najnowszej kampanii Hulaj z głową. Bezpiecznie.
  1. Hulajnogą podrożuj w pojedynkę. Wspolna przejażdżka? Wypożyczcie dwie hulajnogi lub skuter.
  2. Kask i hulajnoga to dobrana para. A kiedy zdarzy się wywrotka, przyda się trochę amortyzacji.
  3. Dopasuj prędkość do warunkow i jedź ostrożnie.
  4. Parkuj tak, aby hulajnogi nie przeszkadzały innym.
  Warto wspomnieć rownież o konieczności nadzoru przez rodzicow dzieci korzystających z hulajnog czy szczegolnej ostrożności w zatłoczonych częściach miasta. Aż 75% Polakow uważa, że użytkownikow hulajnog elektrycznych powinny przede wszystkim obowiązywać ograniczenia prędkości oraz zakaz jazdy pod wpływem alkoholu (badania przeprowadzone przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Do końca roku w Toruniu w ramach akcji Hulaj bez spalin ING Bank Śląski zachęca do skorzystania z 30 minut bezpłatnej jazdy pojazdami elektrycznymi blinkee.city – skuterami i hulajnogami.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!