Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ile wydał na Ciebie NFZ? Można to sprawdzić. Oto, jak działa Internetowe Konto Pacjenta

Sara Watrak
Sara Watrak
Ostatnio głośno zrobiło się o Internetowym Koncie Pacjenta. Wszystko dzięki szczepieniom przeciwko koronawirusowi, na które można zapisać się właśnie przez tę stronę.
Ostatnio głośno zrobiło się o Internetowym Koncie Pacjenta. Wszystko dzięki szczepieniom przeciwko koronawirusowi, na które można zapisać się właśnie przez tę stronę. Joanna Urbaniec / Polskapress
Internetowe Konto Pacjenta ostatnio często pojawiało się na czołówkach wielu portali. Wszystko dzięki szczepieniom przeciwko koronawirusowi, na które można zapisać się właśnie przez tę stronę.

Tymczasem Internetowe Konto Pacjenta, bezpłatny portal, stworzony przez Ministerstwo Zdrowia, posiada szereg innych ciekawych funkcji. Warto je poznać. Na stronie internetowej pacjent.gov.pl możemy sprawdzić, ile na nasze dotychczasowe leczenie wydał NFZ. Poza tym na koncie znajdziemy e-recepty, e-skierowania oraz e-zwolnienia i inne ważne informacje. Obsługa jest prosta i nie powinna sprawić trudności także seniorom. Jak działa Internetowe Konto Pacjenta i dlaczego warto z niego korzystać?

Internetowe Konto Pacjenta. Jak się zalogować?

Internetowe Konto Pacjenta ma każdy, kto posiada PESEL. Nie trzeba więc go zakładać. Aby skorzystać z Internetowego Konta Pacjenta wystarczy wejść na stronę internetową www.pacjent.gov.pl, a następnie kliknąć "Zaloguj się" w prawym górnym rogu. Na naszym ekranie pojawi się kilka opcji logowania. Choć na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się skomplikowane, wcale takie nie są.

Zobacz wideo: Droższe napoje przez podatek cukrowy

Możliwe opcje logowania:

  • profil zaufany. Jeśli nie posiadamy profilu zaufanego, bez problemu możemy go założyć, nie wychodząc z domu. Jak to zrobić? Przez stronę internetową naszego banku. Jeśli korzystacie z bankowości elektronicznej: PKO Bank Polski SA, Santander, Banku Pekao, mBanku, ING Banku Śląskiego, Alior Bank, Millennium Bank, T-Mobile Usługi Bankowe bądź platformy Envelo, możecie założyć profil zaufany. Trwa to zaledwie chwilę, a pozwala załatwić wiele spraw urzędowych online. Jeżeli mamy już profil zaufany, wystarczy, że wybierzemy odpowiedni bank, zalogujemy się i już możemy korzystać z Internetowego Konta Pacjenta.
  • e-dowód. To druga możliwa opcja logowania. Jak jej użyć? Potrzebny nam będzie smartfon z modułem NFC i aplikacją mobilną eDO App albo czytnik NFC podłączony do komputera
  • trzecia opcja to logowanie przez konto bankowo iPKO lub Inteligo, konto internetowe w Pekao SA lub konto w banku spółdzielczym. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonkę.

Po zalogowaniu na ekranie zobaczymy szereg funkcji.

Sprawdźcie, na co pozwala Internetowe Konto Pacjenta.

Trwa głosowanie...

Czy doceniamy pracę służb mundurowych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto