Hokej na trawie. Laskarze Pomorzanina ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

Piotr Bednarczyk
Maciej Zieliński wcześniej kolekcjonował medale jako zawodnik Pomorzanina, teraz robi to jako trener Grzegorz Olkowski
Niespodzianki nie było. W finałowym dwumeczu o mistrzostwo Polski Grunwald Poznań pokonał Pomorzanina Toruń.

Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 5:0 (4:0)

1:0 Mikołaj Gumny (5), 2:0 Jacek Kurowski (7), 3:0 Jacek Kurowski (10), 4:0 Eryk Bembenek (20), 5:0 Eryk Bembenek (47)

W wyniku kuriozalnej decyzji Polskiego Związku Hokeja na Trawie oba spotkania odbyły się w Poznaniu. Regulamin mówił, że jedno ma zostać rozegrane na boisku zwycięzcy rundy zasadniczej (był nim Grunwald), a gospodarza drugiego wyznaczy PZHT. A ten wyznaczył... Grunwalda.

Ta sytuacja sprawiła, że od początku zdecydowanym faworytem do zdobycia mistrzostwa Polski byli poznaniacy. I można powiedzieć, że emocje w finałach skończyły się po 10 minutach pierwszego spotkania, kiedy Grunwald prowadził już 3:0. Do przerwy zdobył jeszcze jedną bramkę, a piątą dorzucił w drugiej połowie. „To nie był nasz dzień” - zatytułowali relację z tego spotkania na swojej stronie internetowej torunianie i jest to chyba najlepszy komentarz do tego meczu.

Pomorzanin - Grunwald 3:3 (1:2)

1:0 Wojciech Rutkowski (7), 1:1 Eryk Bembenek (13), 1:2 Eryk Bembenek (26), 1:3 Artur Działa (37), 2:3 Wojciech Rutkowski (41), 3:3 Artur Kościelski (59)

W niedzielę torunianie podeszli do spotkania honorowo i wywalczyli remis 3:3. Zaczęli od prowadzenia 1:0, w 41. min. przegrywali 1:3, po czym gole zdobyli Rutkowski i Kościelski.

Pomorzanin w Poznaniu zagrał w składzie: Michał Śliwiński (Paweł Murszewski) - Tomasz Bembenek, Arkadiusz Rutkowski, Michał Makowski, Patryk Karamuz, Wojciech Zadka, Filip Sobczak, Bartosz Drążkowski, Michał Dawid, Sebastian Sellner, Wojciech Rutkowski, Michał Raciniewski, Maciej Janiszewski, Dmytro Luppa, Artur Kościelski, Dawid Popowski, Adam Sobczak

Brąz przypadł AZS-owi AWF-owi Poznań, który pokonał Wartę Poznań 1:0 i zremisował z nią w rewanżu 2:2.