Grand Prix Niemiec w Teterow. Hancock trzeci, Holder siódmy [ZDJĘCIA]

KRIS
Wygrał Jason Doyle. To trzeci wygrany turniej Australijczyka w tym roku i drugi z rzędu. Żaden inny zawodnik nie triumfował więcej niż raz.

Drugi na mecie zameldował się w finale Bartosz Zmarzlik. Gorzowianin w ostatnim wyścigu zawodów doskonale ruszył spod taśmy, ale na drugim okrążeniu został wyprzedzony przez bardzo szybkiego Doyle'a. Co ciekawe, 21-letni Polak nie wygrał w Teterow żadnego wyścigu.

Trzeci w finale był Greg Hancock (USA), ostatni przyjechał Niels Iversen (Dania).

Aż trzy biegi wygrał w Teterow Piotr Pawlicki, ale w półfinale przyjechał trzeci i zakończył turniej na 5. pozycji.

Bardzo wolny sprzęt miał w sobotę Maciej Janowski. "Magic" uzbierał zaledwie 2 oczka.

W klasyfikacji generalnej cyklu nadal prowadzi Hancock, ale jego przewaga nad Doylem stopniała do 5 punktów. Trzeci jest Tai Woffinden, a czwarty Zmarzlik. Młody Polak traci do obrońcy tytułu 8 punktów.

Wyniki:
1. Jason Doyle (Australia) - 17 (3,3,3,3,0,2,3) - 1. miejsce w finale
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 13 (2,2,1,2,2,2,2) - 2. miejsce w finale
3. Greg Hancock (USA) - 15 (0,3,2,3,3,3,1) - 3. miejsce w finale
4. Niels Kristian Iversen (Dania) - 11 (w,2,3,3,0,3,0) - 4. miejsce w finale
5. Piotr Pawlicki (Polska) - 12 (t,3,3,3,2,1)
6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 10 (3,1,2,1,2,1)
7. Chris Holder (Australia) - 8 (3,0,2,2,1,0)
8. Martin Smolinski (Niemcy) - 7 (3,0,0,1,3,0)
9. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 7 (1,2,3,0,1)
10. Nicki Pedersen (Dania) - 7 (1,1,1,2,2)
11. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 6 (0,3,0,0,3)
12. Peter Kildemand (Dania) - 6 (2,0,0,1,3)
13. Chris Harris (Wielka Brytania) - 6 (w,2,1,2,1)
14. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 6 (2,1,1,1,1)
15. Matej Zagar (Słowenia) - 3 (1,0,2,0,0)
16. Tobias Kroner (Niemcy) - 2 (2)
17. Maciej Janowski (Polska) - 2 (1,1,0,0,0)
18. Kai Huckenbeck (Niemcy) - NS

Wygrał Jason Doyle. To trzeci wygrany turniej Australijczyka w tym roku i drugi z rzędu. Żaden inny zawodnik nie triumfował więcej niż raz. Drugi na mecie zameldował się w finale Bartosz Zmarzlik. Gorzowianin w ostatnim wyścigu zawodów doskonale ruszył spod taśmy, ale na drugim okrążeniu został wyprzedzony przez bardzo szybkiego Doyle'a. Co ciekawe, 21-letni Polak nie wygrał w Teterow żadnego wyścigu. Trzeci w finale był Greg Hancock (USA), ostatni przyjechał Niels Iversen (Dania). Aż trzy biegi wygrał w Teterow Piotr Pawlicki, ale w półfinale przyjechał trzeci i zakończył turniej na 5. pozycji. Bardzo wolny sprzęt miał w sobotę Maciej Janowski. "Magic" uzbierał zaledwie 2 oczka. W klasyfikacji generalnej cyklu nadal prowadzi Hancock, ale jego przewaga nad Doylem stopniała do 5 punktów. Trzeci jest Tai Woffinden, a czwarty Zmarzlik. Młody Polak traci do obrońcy tytułu 8 punktów. Wyniki: 1. Jason Doyle (Australia) - 17 (3,3,3,3,0,2,3) - 1. miejsce w finale 2. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 13 (2,2,1,2,2,2,2) - 2. miejsce w finale 3. Greg Hancock (USA) - 15 (0,3,2,3,3,3,1) - 3. miejsce w finale 4. Niels Kristian Iversen (Dania) - 11 (w,2,3,3,0,3,0) - 4. miejsce w finale 5. Piotr Pawlicki (Polska) - 12 (t,3,3,3,2,1) 6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 10 (3,1,2,1,2,1) 7. Chris Holder (Australia) - 8 (3,0,2,2,1,0) 8. Martin Smolinski (Niemcy) - 7 (3,0,0,1,3,0) 9. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 7 (1,2,3,0,1) 10. Nicki Pedersen (Dania) - 7 (1,1,1,2,2) 11. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 6 (0,3,0,0,3) 12. Peter Kildemand (Dania) - 6 (2,0,0,1,3) 13. Chris Harris (Wielka Brytania) - 6 (w,2,1,2,1) 14. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 6 (2,1,1,1,1) 15. Matej Zagar (Słowenia) - 3 (1,0,2,0,0) 16. Tobias Kroner (Niemcy) - 2 (2) 17. Maciej Janowski (Polska) - 2 (1,1,0,0,0) 18. Kai Huckenbeck (Niemcy) - NS Grand Prix Niemiec w Teterow. Hancock trzeci, Holder siódmy [ZDJĘCIA] fot. Jarosław Pabijan
W niemieckim Teterow odbyła się 8. runda Grand Prix. Z dobrej strony po raz kolejny pokazał się Greg Hancock, który wywalczył trzecią pozycję. Wygrał niesamowity Jason Doyle, drugi był Bartosz Zmarzlik. Oto zdjęcia!