Finał SEC w Toruniu - wyniki. Poznaliśmy nowego mistrza Europy [zdjęcia]

Dariusz Knopik
W Toruniu odbył się ostatni turniej z cyklu SEC
W Toruniu odbył się ostatni turniej z cyklu SEC Jarosław Pabijan
Robert Lambert nowym mistrzem Europy. Anglik wywalczył trofeum na torze w Toruniu gdzie był rozgrywany turniej finałowy. Na Motoarenie nie obyło się bez kraksy.

Robert Lambert obronił prowadzenie w cyklu SEC. Brytyjczyk na torze w Toruniu w finałowej edycji cyklu zajął 1. miejsce i utrzymał prowadzenie. Lambert, który w sumie zgromadził 67 punktów, wyprzedził w końcowej klasyfikacji Duńczyka Leona Madsena (64). Brązowy medal przypadł w udziale Rosjaninowi Grigorijowi Łagucie (52).

Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który w dodatkowym biegu okazał się lepszy od Nickiego Pedersena. Lambert zwyciężając w SEC wywalczył sobie prawo występów w przyszłorocznym cyklu Grand Prix.

Niestety, nie obyło się bez wypadków. W 12. biegu Rosjanin Andriej Kudriaszow po wpadnięciu w koleinę wypuścił motocykl, który uderzył w maszynę Davida Bellego. Jeździec Abramczyk Polonii Bydgoszcz z impetem wpadł w bandę. Bellego wstał o własnych siłach, ale został odwieziony do szpitala na szczegółowe badania. Według nieoficjalnych informacji na szczęście nie stało się mu nic poważnego.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0