OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Elana - Włocłavia
Elana - Włocłavia fot. Agnieszka Bielecka
W sobotę rozegrane zostało spotkanie kolejki, a nawet sezonu w 4. lidze kujawsko-pomorskiej. Przewodząca w tabeli Elana Toruń podejmowała wicelidera przed 28. rundą Włocłavię Włocławek. Poniżej zapis relacji na żywo tego meczu.

FAF Elana Toruń - Włocłavia Włocławek 4:0 (2:0)

Zapis relacji na żywo meczu 28. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej
23:00

Trwa głosowanie...

Czy będą jeszcze emocje w 4 lidze?

90' + 5'

Koniec. Zdecydowane i pewne zwycięstwo Elany, która zanotowała 10 mecz z rzędu bez straty gola! Już tylko kataklizm może odebrać awans do 3. ligi. Elana ma 6 punktów przewagi nad Chemikiem i 7 nad Włocłavią.

Bramki: Maciej Rożnowski (2), Aleksander Kowalski (44), Kacper Kowalski (55), Kamil Piskorski (59)

90' + 4'

Kamil Woroniecki, napomnienie dla piłkarza Elany

83'

Kamil Wroniecki za Kacpra Kowalskiego, zmiana w Elanie

80'

Czyżewski za Pohlida, zmiana we Włocłavii

77'

Marcin Kościelecki za Mateusza Górę, zmiana w Elanie

75'

Lenkiewicz, Wróblewski, Malinowski na boisku, zeszli: Rożnowski, Jaskólski, Andrzejewski zmiany w Elanie

70'

4:0

65'

Zaborowski za Kalittę. Zmiana we Włocłavii

59'

Kamil Piskorski 4:0. Głową po zagraniu z wolnego Pawła Karbowińskiego. Elana gromi Włocłavię.
Gra była przerwana przez dwie minuty, ponieważ udzielana była pomoc medyczna bramkarzowi Włocłavii po stracie trzeciego gola. Po chwili Elana podwyższyła prowadzenie i zapewne jest już po meczu

55'

Kacper Kowalski 3:0. Po zagraniu Mateusza Góry, który zalicza drugą asystę w tym spotkaniu

52'

okazja Elany, ale zabrakło dokładności w polu karnym

49'

Maksym Demianchuk, za symulowanie w polu karnym, po zagraniu z rzutu rożnego

48'

akcja indywidualna Zaręby, zablokowany w polu karnym i rzut rożny

46'

Paweł Behlke na boisku, zmiana we Włocłavii. Zszedł Stanisław Łojewski

45'

przerwa, 2:0, zasłużone prowadzenie Elany. Powinno być nawet wyższe, ale m. in. torunianie nie wykorzystali rzutu karnego. Włocłavia praktycznie nie zagroziła bramce torunian. Elana bramki nie straciła już od 855 minut.

44'

Aleksander Kowalski z rzutu wolnego z ponad 20 metrów. Elana prowadzi już 2:0

41'

Paweł Karbowiński z rzutu wolnego, tuż przy słupku Włocłavii

37'

Rożnowski w dogodnej okazji, uderza z pola karnego znów broni Piotrowski

31'

Jay Jakólski po składnej akcji, uderza z pola karnego, broni na rzut rożny Piotrowski

30'

dwa kwadranse za nami. Elana prowadzi 1:0

27'

Jakólski w polu karnym, uderza, ale na posterunku Piotrowski, bramkarz Włocłavii

24'

Oliwier Zaręba, pierwsze napomnienie w tym spotkaniu dla piłkarza Włocłavii

22'

Bartosz Piotrowski broni strzał z rzutu karnego Aleksandra Kowalskiego, nadal Elana prowadzi 1:0. Był to 10 rzut karny wykonywany przez Elaną. Drugi, który nie został wykorzystany. A. Kowalski strzelał po raz szósty, pomylił się po raz pierwszy.

21'

rzut karny dla Elany, Jaskólski faulowany przez Demianchuka

18'

Góra wzdłuż bramki, Jaskólski piętką, ale za lekko żeby zaskoczyć bramkarza Włocłavii