FAF Elana pokonała Unię Drobex. Torunianie w ćwierćfinale regionalnego Pucharu Polski

Daniel Ludwiński
Piłkarze FAF Elany na Stadionie Miejskim wywalczyli awans do ćwierćfinału regionalnego Pucharu Polski. Torunianie pokonali 4:2 (0:0) Unię Drobex Solec Kujawski.

Widowisko, jakie piłkarze zafundowali kilkuset kibicom po przerwie, zrekompensowało brak bramek w pierwszej połowie. Czwartoligowa Elana w krótkim czasie strzeliła dwa gole wyżej notowanej Unii Drobex, ale goście nie zamierzali się poddawać i zdobyli bramkę kontaktową.

Polecamy

Elana odpowiedziała trafieniem Oliwera Malinowskiego, jednak zespół z Solca Kujawskiego i tym razem zmniejszył straty. Awans gospodarzy stał się faktem po kolejnym golu Malinowskiego.

- W trudnych chwilach decyduje charakter. Szkoda goli straconych po stałych fragmentach gry, jednak mimo to potrafiliśmy skontrować i zdobyć kolejne bramki - powiedział Rafał Więckowski, trener FAF Elany.

FAF Elana Toruń - Unia Drobex Solec Kujawski 4:2 (0:0)
Bramki: Aleksander Kowalski (66), Jay Jaskólski (70), Oliwer Malinowski (84, 90+1) - Sebastian Pacek (80), Masato Hayashi (87)
FAF Elana: Pawłowski - A. Kowalski, Wróblewski, Ćwikliński, Hartwich (46. Andrzejewski) - Karbowiński, K. Kowalski (67. Woroniecki), Piskorski, Jaskólski, Lenkiewicz (55. Malinowski) - Góra
Unia Drobex: Skowroński - Widomski, Babiński, Kujawka, Szymański - Katerla, Babiarz, Horvat, Hayashi, Mielcarek - Kravchenko