Elana Toruń wygrała z Pogonią Mogilno i jest współliderem IV ligi. Mamy zdjęcia meczu i kibiców!

Daniel Ludwiński
Trwa dobra passa piłkarzy Elany, którzy odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Torunianie pokonali Pogoń Mogilno 2:1 (2:0) i są na czele tabeli IV ligi. Agnieszka Bielecka
Trwa dobra passa piłkarzy Elany, którzy odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Torunianie pokonali Pogoń Mogilno 2:1 (2:0) i są jednym z dwóch zespołów mających 32 punkty - takim samym bilansem może się pochwalić prowadząca Włocłavia. Po komplet punktów sięgnął także drugi z toruńskich klubów, Pomorzanin, który na wyjeździe wygrał z Notecianką Pakość 2:1 (1:1).

Tym razem piłkarze Elany nie zdołali pokusić się o taki festiwal strzelecki, jak przed tygodniem, gdy aż dziewięciokrotnie umieścili piłkę w siatce Lidera Włocławek. Sobotni rywal, Pogoń Mogilno, był jednak przeciwnikiem z wyraźnie wyższej półki. Zaczęło się jednak bardzo dobrze dla torunian, którzy objęli prowadzenie już w 14. minucie za sprawą Macieja Andrzejewskiego.

Jeszcze w pierwsze części gry gospodarze zdołali podwyższyć wynik po efektownej akcji Damiana Lenkiewicza, który rozpoczął ją na własnej połowie boiska, a zakończył celnym strzałem do bramki Pogoni.

Polecamy

Elana nie mogła jednak skupić się tylko na spokojnym kontrolowaniu wyniku aż do ostatniego gwizdka, gdyż w drugiej połowie goście zdobyli bramkę kontaktową. Ostatecznie zespół z Mogilna nie potrafił już jednak wyrównać i kolejne zwycięstwo torunian stało się faktem.

Elana Toruń - Pogoń Mogilno 2:1 (2:0)
Maciej Andrzejewski (14), Damian Lenkiewicz (35) - Piotr Mroziński (65)