Elana Toruń przegrała z Olimpią. Awansu do I ligi nie ma [ZDJĘCIA]

Daniel Ludwiński
Elana Toruń przegrała 1:2 z Olimpią Elbląg w meczu ostatniej kolejki II ligi. Taki wynik oznacza, że torunianie kończą sezon na czwartym miejscu i nie wchodzą do I ligi.

Elana od początku meczu była nastawiona ofensywnie i szukała swoich pierwszych okazji. Goście, którzy walczyli o uniknięcie degradacji, skupili się na obronie, ale, paradoksalnie, to właśnie oni otworzyli wynik. W 21. minucie po sytuacji, która była pierwszym momentem faktycznego zagrożenia dla torunian, gola dla Olimpii strzelił Jakub Bojas. Elana na wyrównanie poczekała do 32. minuty, gdy bramkarza rywali pokonał Wojciech Onsorge.

W drugiej części spotkania Elana naciskała i wielokrotnie dochodziła do pola karnego Olimpii. Minuty mijały, ale kolejne akcje torunian nie przynosiły rezultatu w postaci bramki dającej prowadzenie. Do siatki piłkę skierowali za to rywale, jednak sędzia gola nie uznał, uznając, że bramkarz Elany był faulowany.

W ostatnich minutach torunianie, głośno dopingowani przez cały stadion, gremialnie ruszyli do ataku. Niestety, bramki nie było, za to w doliczonym czasie gry po kontrze gola na 2:1 dla gości strzelił Oleksiej Prytuliak. Ukraiński piłkarz miał grać w Elanie, ale jeszcze przed pierwszą kolejką kontrakt z nim został rozwiązany. Teraz, ponad pół roku później, Prytuliak rozwiał nadzieje torunian.

W równolegle rozgrywanym meczu Błękitni Stargard - GKS Bełchatów padł remis 0:0. Taki wynik oznaczał, że wygrana u siebie dałaby Elanie awans do I ligi...

Elana Toruń - Olimpia Elbląg 1:2 (1:1)
0:1 Bojas (23), 1:1 Onsorge (32), 1:2 Prytuliak (90+4)

Elana: Nowak - Górka, Urbański (84 Boniecki), Onsorge, Andrzejewski - Errasti (57 Stryjewski), Kryszak, Stefanowicz, Kościelniak, Wołkowicz (80 Lenkiewicz) - Kozłowski
Elana Toruń przegrała 1:2 z Olimpią Elbląg w meczu ostatniej kolejki II ligi. Taki wynik oznacza, że torunianie kończą sezon na czwartym miejscu i nie wchodzą do I ligi. Elana od początku meczu była nastawiona ofensywnie i szukała swoich pierwszych okazji. Goście, którzy walczyli o uniknięcie degradacji, skupili się na obronie, ale, paradoksalnie, to właśnie oni otworzyli wynik. W 21. minucie po sytuacji, która była pierwszym momentem faktycznego zagrożenia dla torunian, gola dla Olimpii strzelił Jakub Bojas. Elana na wyrównanie poczekała do 32. minuty, gdy bramkarza rywali pokonał Wojciech Onsorge. W drugiej części spotkania Elana naciskała i wielokrotnie dochodziła do pola karnego Olimpii. Minuty mijały, ale kolejne akcje torunian nie przynosiły rezultatu w postaci bramki dającej prowadzenie. Do siatki piłkę skierowali za to rywale, jednak sędzia gola nie uznał, uznając, że bramkarz Elany był faulowany. W ostatnich minutach torunianie, głośno dopingowani przez cały stadion, gremialnie ruszyli do ataku. Niestety, bramki nie było, za to w doliczonym czasie gry po kontrze gola na 2:1 dla gości strzelił Oleksiej Prytuliak. Ukraiński piłkarz miał grać w Elanie, ale jeszcze przed pierwszą kolejką kontrakt z nim został rozwiązany. Teraz, ponad pół roku później, Prytuliak rozwiał nadzieje torunian. W równolegle rozgrywanym meczu Błękitni Stargard - GKS Bełchatów padł remis 0:0. Taki wynik oznaczał, że wygrana u siebie dałaby Elanie awans do I ligi... Elana Toruń - Olimpia Elbląg 1:2 (1:1) 0:1 Bojas (23), 1:1 Onsorge (32), 1:2 Prytuliak (90+4) Elana: Nowak - Górka, Urbański (84 Boniecki), Onsorge, Andrzejewski - Errasti (57 Stryjewski), Kryszak, Stefanowicz, Kościelniak, Wołkowicz (80 Lenkiewicz) - Kozłowski Grzegorz Olkowski