Elana Toruń - Chojniczanka Chojnice 1:1

Łukasz Urbański
Elana Toruń - Chojniczanka Chojnice 1:1 Patryk Młynek
Elana Toruń - Chojniczanka Chojnice. Piłkarze Elany Toruń zremisowali z wiceliderem drugiej ligi zachodniej Chojniczanką Chojnice 1:1 (0:0). Obie bramki padły w drugiej połowie po rzutach karnych.

Początek spotkania należał do torunian, u których było widać dużą determinacje. Już w 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adama Młodzieniaka, bliski pokonania bramkarza przyjezdnych był Wojciech Świderek. Ten sam zawodnik minutę później umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

- Pozostaje niedosyt, że nie wygraliśmy tego meczu, bo szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy swoje okazje

– powiedział trener Elany, Robert Kościelak.

Po kwadransie do ataków ruszyła Chojniczanka. Swoich szans szukali Marcin Garuch, Paweł Iwanicki i Tomasz Mikołajczak, lecz byli nieskuteczni lub dobrze w bramce spisywał się Przemysław Kryszak.

Po zmianie stron dłużej przy piłce utrzymywali się gracze gości, ale nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Dopiero w 73. minucie w polu karnym Mikołajczaka sfaulował Kryszak, a Daniel Feruga nie pomylił się z jedenastego metra.

- Kiedy wiedziałem, że nie zdarzę do piłki odpuściłem, ale cwaniactwo Tomka Mikołajczaka spowodowało, że zostawił nogi i wpadł we mnie jak widać po twarzy, gdzie mam poharatany nos – skomentował golkiper Elany.

Podopieczni Roberta Kościelaka nie złożyli broni. Tuż przed końcem w polu karnym faulowany był Marcin Kikowski, a arbiter wskazał ponownie na „wapno”. Do piłki podszedł Marcin Wróbel i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Goście do końca próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym tuż obok słupka groźnie uderzał Mikołajczak. Wynik nie uległ już zmianie i zespoły podzieliły się punktami.

Wiosną Elana pokazała, że potrafi grać z drużynami walczącymi o awans. Najpierw żółto-niebiescy pokonali Bytovię Bytów, a następnie zremisowali z ROW-em Rybnik oraz Chojniczanką Chojnice.

- Być może jest to nasz stempel, że nie oddajemy punktów drużynom z czuba tabeli, lecz gorzej radzimy sobie z przeciwnikami będącymi w naszym zasięgu – dodaje szkoleniowiec Elany.

Elana Toruń – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
Marcin Wróbel 87 (k) - Daniel Feruga 73 (k)

Elana: Kryszak - Zamiatowski, Wypij, Więckowski, Wróbel - Buszko (80. Melerski), Świderek - Elsner (80. Kikowski), Młodzieniak, Poczwardowski (63. Rasak) - Ciężkowski (90. Bołądź)

Chojniczanka: Jałocha - Piszczek, Markowski, Bednarek, Abramowicz - Iwanicki (46. Orłowski), Radomski (62. Rusiewski), Feciuch, Feruga, Garuch (86. Steć) - Mikołajczak

Żółte kartki: Bednarek, Feciuch