Polecamy

Ile tego ciepła potrzebujemy?Nadzieją dla torunian może być już tylko aura
[4/7]

Duża podwyżka cen ciepła w Toruniu! Listy podpisał nowy wiceprezes PGE Toruń Adam Banaszak (PiS)

Ile tego ciepła potrzebujemy?

Nadzieją dla torunian może być już tylko aura. Gdyby sezon grzewczy 2020/2021 okazał się krótki, a zima łagodna, z pewnością mniej odczuliby podwyżki. Tyle, że nikt odpowiedzialny nie odważy się obecnie przedstawiać takich długoterminowych prognoz meteo.

A bywa przecież różnie... Na przykład miniony sezon grzewczy był najdłuższym od ponad 5 lat, paradaksalnie - przy najwyższych średnich temperaturach. Spółka PGE Toruń SA podkreślała w czerwcu br., ze wielu klientów, mimo pory roku, nadal chce mieć w Toruniu ciepłe grzejniki.

"Specyfiką ostatniego sezonu jesienno-zimowego była łagodna zima tj. bez minusowych ekstremów temperaturowych, ale za to z niskimi temperaturami w wiosennych miesiącach (kwiecień, maj). To spowodowało, że okres korzystania z ogrzewania był znacząco dłuższy niż w ubiegłych latach. Średnie temperatury miesięczne, nawet w typowo zimowych miesiącach, były wysokie (np. w lutym aż +4,2°C). Najniższa zanotowana średniodobowa temperatura za okres październik-marzec wyniosła -0,7°C (24 marca), podczas gdy w poprzednich dwóch lata było to aż -7,0°C i -12°C" - podała w komunikacie czerwcowym PGE Toruń SA.

POLECAMY:

Bon turystyczny startuje 1 sierpnia 2020 r. Komu przysługuje bon? Jak odebrać bon? Jak założyć profil PUE? Jak znaleźć hotel? [Poradnik]

Koronawirus: Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza powrotu ograniczeń i kwarantanny

Auto Skyway 2020 w Toruniu. Po ile bilety? Poznaj program oraz opisy instalacji

Najnowsze wiadomości

reklama