Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dezynfekcja przystanków w Toruniu. Jak to wygląda i co jest do tego stosowane? [Zdjęcia]

Szymon Spandowski
Szymon Spandowski
W Toruniu rozpoczęła się dezynfekcja przystanków autobusowych. Jakie środki są do tego używane? Kiedy i jak często przystanki będą dezynfekowane?

>>>>>CZYTAJ DALEJ
W Toruniu rozpoczęła się dezynfekcja przystanków autobusowych. Jakie środki są do tego używane? Kiedy i jak często przystanki będą dezynfekowane? >>>>>CZYTAJ DALEJ
W Toruniu rozpoczęła się dezynfekcja przystanków autobusowych. Jakie środki będą do tego używane? Kiedy i jak często przystanki będą dezynfekowane?

Dezynfekowane przystanki komunikacji miejskiej w Toruniu będą pachniały chlorem.

- Środek, który będzie do tego używany to podchloryn sodu, jest to środek rekomendowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego - mówi Adrian Aleksandrowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. - Dezynfekcja codzienna obejmie 36 przystanków, w tym 47 wiat. Zastosowany zostanie oprysk ciśnieniowy. Dezynfekcja cotygodniowa obejmie 113 przystanków (114 wiat) i będzie odbywała się przez tak zwane zamgławianie.

Podchloryn sodu, na pierwszy rzut oka i ucha, brzmi groźnie. W rzeczywistości chyba każdy z nas miał już z nim do czynienia. Podchloryn był i jest stosowany do dezynfekcji wody w basenach. Korzystały z niego i w różnej postaci oraz sytuacjach nadal korzystają, wodociągi.

- Dezynfekcja codzienna będzie prowadzona wraz z codziennym oczyszczaniem przystanków, natomiast dezynfekcja cotygodniowa będzie prowadzona w godzinach nocnych - dodaje Adrian Aleksandrowicz.

Środek ten może parzyć w łapy zwierzęta. Tak w każdym razie wynika z doniesień z innych miast.

Podchloryn jest rekomendowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego. W walce z koronawirusem chlor sprawdził się również w Chinach. Jako skuteczny środek dezynfekujący jest on wymieniany m.in. w podręczniku do walki z koronawirusem, jaki napisali tamtejsi specjaliści. Podręcznik społecznie przełożyli na polski studenci kierunków medycznych. O tym, na co przede wszystkim należy uważać, jak się bronić przed wirusem i co jeszcze zalecają ci, którzy pandemii musieli stawić czoła jako pierwsi, napiszemy w jednym z kolejnych wydań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto