Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Chiński Bal Kostiumowy z okazji Roku Smoka. Tak bawiono się w Ratuszu w Toruniu

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Chiński Bal Kostiumowy w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu
Chiński Bal Kostiumowy w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu Piotr Lampkowski
Chiński Bal Kostiumowy z okazji Roku Smoka to była pierwsza propozycja Muzeum Okręgowego w Toruniu na rozpoczynające się zimowe ferie.

Zobacz wideo: Jak działa jedyne kino studyjne w Toruniu - Camerimage?

od 16 lat

Chiński Bal Kostiumowy z okazji Roku Smoka został zorganizowany w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu w sobotę 10 lutego. To była pierwsza propozycja Muzeum Okręgowego na rozpoczynające się właśnie w województwie kujawsko-pomorskim dwutygodniowe ferie zimowe, czyli "Białe wakacje".

Chiński Bal w Toruniu: zabawa na początek Roku Smoka

Chiński Bal Kostiumowy z okazji Roku Smoka w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego był nie tylko barwną zabawą dzieci. W jego programie znalazły się również gry, zabawy i konkursy z drobnymi upominkami dla uczestników. Wydarzenie zainaugurowało przedstawienie dla dzieci w wykonaniu aktorów z Teatru Vaška.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

Data balu nie była przypadkowa. 10 lutego rozpoczął się Chiński Nowy Rok - tym razem jest to właśnie Rok Smoka. Jest też nazywany Świętem WIosny. Chiński Nowy Rok to jedno z najważniejszych wydarzeń w Państwie Środka. Celebrowany jest nie tylko tam, ale przez miliony osób na całym świecie. Symbol Chińskiego Nowego Roku, czyli Drewniany Smok, ma zapewnić dobrobyt i pomyślność.

Chińskie tradycje są bliskie toruńskiemu Muzeum Okręgowemu. Od lat jego częścią jest Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu, znajdujące się w Kamienicy pod Gwiazdą.

"Białe wakacje" w Muzeum Okręgowym w Toruniu: co jest w ofercie?

A co oprócz Chińskiego Balu Kostiumowego z okazji Roku Smoka proponuje na ferie toruńskie Muzeum Okręgowe, w ramach "Białych wakacji"? W pierwszym ich tygodniu (13-16 lutego) dzieci w wieku 8–12 lat mogą wziąć udział w cyklicznych zajęciach edukacyjnych - w godzinach od 10 do 14.

Zajęcia odbywać się będą w różnych oddziałach Muzeum Okręgowego. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki - od zagadnień związanych z historią Torunia i jego mieszkańców ("Królowie polscy w Toruniu", "O portrecie prawie wszystko" i "Życie w średniowiecznej kamienicy mieszczańskiej w Domu Mikołaja Kopernika") oraz tematykę szpiegowską w Muzeum Twierdzy Toruń ("Muzealni tropiciele" oraz "Zakon krzyżacki w poszukiwaniu szpiega") po tematykę związaną z tradycjami kultur świata w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą ("Chiński Nowy Rok" i "Seladony – skarby Chin").

Polecamy: Dzieje się w Toruniu. Najlepsze zdjęcia fotoreporterów >>> TUTAJ <<<

Na drugi tydzień ferii (19-23 lutego) Muzeum Okręgowe oferuje różnorodne zajęcia edukacyjne przy wystawach stałych i czasowych, dedykowane grupom zorganizowanym. Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, tel. 56 660 56 32.

Z ofertą Muzeum Okręgowego w Toruniu na "Białe wakacje 2024" można zapoznać się na jego stronie internetowej muzeum.torun.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Chiński Bal Kostiumowy z okazji Roku Smoka. Tak bawiono się w Ratuszu w Toruniu - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto