Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie poczta na osiedlu Jar w Toruniu. Wiemy, kiedy i gdzie powstanie

Sara Watrak
Sara Watrak
Stało się to, na co czekała większość mieszkańców osiedla Jar w Toruniu. Poczta Polska podjęła decyzję o uruchomieniu nowej placówki w tej okolicy. Mieszkańcy nie będą musieli już jechać do oddalonej o kilka kilometrów poczty, by odebrać wyczekiwaną przesyłkę.

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 12

od 16 lat

Jeszcze w tym roku na osiedlu Jar w Toruniu powstanie poczta

W ankiecie przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Osiedle Jar Toruń blisko 55 proc. wypełniających kwestionariusz wskazuje pocztę jako inwestycję, która powinna być zrealizowana na osiedlu Jar w pierwszej kolejności. Na kolejnych miejscach uplasowały się nowe połączenia komunikacyjne i szkoła. O ile na tę ostatnią nie ma na razie co liczyć, bo brakuje funduszy, a budowa linii tramwajowej zakończy się dopiero w maju 2023 roku, to z poczty mieszkańcy będą cieszyli się szybciej - prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

- Przeprowadziliśmy analizę lokalizacji pod kątem potencjału biznesowego, w efekcie czego zapadła decyzja o uruchomieniu nowej placówki pocztowej na Osiedlu Jar przy ul. Łukasza Watzenrodego. Otwarcie obiektu nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym roku - informuje Biuro Prasowe Poczty Polskiej.

Do tej pory mieszkańcy mogli wysyłać przesyłki w Agencji Pocztowej przy Ugorach 4, w Intermarche. Sklep pełnił więc funkcję placówki pocztowej i był czynny również w niedziele niehandlowe. Niestety, na Ugorach nie można było odbierać awizowanych przesyłek. Mieszkańcy Watzenrodego, Hubego, Strobanda czy Grasera musieli jeździć do oddalonej o kilka kilometrów filii przy ul. Słonecznej 51. Niebawem to się zmieni.

Gdzie musi znaleźć się poczta?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji Poczta Polska zobowiązana jest do:

  • zapewnienia jednej stałej placówki pocztowej operatora wyznaczonego, licząc średnio w skali kraju, przypadającej na 6000 mieszkańców na terenie gmin miejskich i gmin miejsko-wiejskich,
  • zapewnienia jednej placówki pocztowej operatora wyznaczonego, licząc średnio w skali kraju, na 85 km kw. powierzchni w gminach wiejskich.

- Ponadto w każdej gminie powinna być uruchomiona co najmniej jedna stała placówka pocztowa operatora wyznaczonego - czytamy w informacji przesłanej przez Biuro Prasowe Poczty Polskiej.

Jeśli chodzi o konkretną lokalizację, to Poczta Polska stara się, by placówki znajdowały się w miejscach największego zapotrzebowania na usługi, czyli w centrum miejscowości, w sąsiedztwie instytucji takich jak urzędy miast i gmin, w centrach handlowych, na osiedlach mieszkaniowych, w pobliżu targowisk i sklepów osiedlowych, w nowych prężnie rozwijających się lokalizacjach oraz przy głównych szlakach komunikacyjnych. - Ponadto na podstawie wniosków złożonych przez lokalną społeczność, dotyczących uruchomienia lub przeniesienia placówki pocztowej w miejsce zaproponowane przez mieszkańców, poszukujemy nowych lokalizacji lub osób chętnych do współpracy w ramach prowadzenia agencji pocztowych - zapewnia Poczta Polska.

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto