AZS Kutno - PC Siden Toruń 81:84 [ZDJĘCIA]

Łukasz Urbański
AZS Kutno - PC Siden Toruń 81:84 [ZDJĘCIA] Łukasz Janikowski
AZS Kutno - PC SIDEn Toruń FOTO. Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn Toruń przegrali rewanżowe spotkanie o trzecie miejsce pierwszej ligi koszykówki z AZS-em Kutno 81:84. Pierwszy mecz zakończył się remisem 73:73. Zobacz zdjęcia z tego meczu.

Tym samym torunianie przegrali rywalizacje o brązowe medale i sezon zakończyli ostatecznie na czwartej pozycji.

Zobacz obszerną galerię zdjęć z tego meczu

Początek meczu należał zdecydowanie do miejscowych, którzy od pierwszych sekund zdecydowanie atakowali rywali.

SIDEn grał jak sparaliżowany, Po pięciu minutach akademicy prowadzili już 10:2. Goście zdołali jednak przed końcem kwarty pozbierać się na tyle, by pierwszą odsłonę meczu przegrać tylko 20:17. W drugiej kwarcie w ciągu pięciu minut po wyszli na prowadzenie 33:32. Ostatecznie na przerwę torunianie zeszli prowadząc 39:42.

Po trzech kwartach obraz gry nie uległ zmianie. Goście mieli przewagę, ale ta z minuty na minutę malała. Przed decydującą odsłoną meczu Akademicy przegrywali już tylko czterema punktami.

AZS prawdziwy koncert dał w czwartej kwarcie, najpierw doprowadzając do remisu, a potem przełamując rywali i ostatecznie wygrywając mecz. AZS WSGK Polfarmex Kutno został trzecią drużyną koszykarskiej I Ligi i najlepszą drużyną koszykarską w województwie łódzkim.

AZS WSGK Kutno - Polski Cukier SIDEn 84:81 (20:17, 19:25, 21:22, 24:17)

AZS: D. Bręk 22 (6), J. Dłuski 18, W. Glabas 16 (2), S. Rduch 11 (3), K. Jakóbczyk 7 (1), M. Szwed 6, G. Małecki 4, K. Maciejewski 0, Ł. Kwiatkowski 0

PC SIDEn: J. Jarecki 24 (4), A. Perka 16 (2), P. Śmigielski 13, Ł. Żytko 10 (2), W. Barycz 7, S. Sikora 5, A Lisewski 4, B. Bochno 2