Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Gmina Chmielno, Gmina Sierakowice i Gmina Sulęczyno
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU I GMIN
-
4
Joanna Karolina Bińkowska
52
(0,38%)
-
2
Piotr Lech Zatoń
157
(1,14%)
-
3
Adam Daniel Miotk
354
(2,56%)
-
7
Łukasz Wojciech Piepiórka
88
(0,64%)
-
6
Artur Formela
73
(0,53%)
-
8
Anna Maria Król
267
(1,93%)
-
1
Jerzy Wojciech Grzegorzewski
732
(5,30%)
-
5
Magdalena Stencel
136
(0,98%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KASZUBY-NASZÉ SPRAWË
-
1
Janina Kwiecień
1 196
(8,65%)
-
3
Andrzej Franciszek Potrac
1 015
(7,34%)
-
2
Krzysztof Marian Andryskowski
348
(2,52%)
-
4
Marian Kwidziński
552
(3,99%)
-
6
Grażyna Maria Brzeska
57
(0,41%)
-
5
Ryszard Klajn
259
(1,87%)
-
8
Jolanta Anna Węsierska
152
(1,10%)
-
7
Bożena Jancen
116
(0,84%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Włodzimierz Jerzy Siemieniuk
687
(4,97%)
-
3
Jarosław Jerzy Znamiński
71
(0,51%)
-
2
Barbara Maria Gojtowska
283
(2,05%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
7
Anna Maria Piasecka
117
(0,85%)
-
3
Julian Marszk
172
(1,24%)
-
2
Mirosław Andrzej Łęcki
585
(4,23%)
-
1
Ewa Maria Grucza
1 522
(11,01%)
-
5
Stefan Antoni Rambiert
73
(0,53%)
-
6
Magdalena Maria Lejk
330
(2,39%)
-
8
Franciszek Karczewski
371
(2,68%)
-
4
Stanisław Smentoch
660
(4,77%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTE KASZUBY
-
3
Beata Lubocka Gruenholz
86
(0,62%)
-
1
Jakub Maria Stencel
56
(0,41%)
-
2
Dorota Hanna Marszk
80
(0,58%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA KASZUB
-
5
Zygmunt Wenta
320
(2,31%)
-
4
Jarosław Jan Jóskowski
421
(3,05%)
-
1
Piotr Marek Leszczyński
636
(4,60%)
-
2
Marzena Bir
457
(3,31%)
-
3
Ireneusz Józef Korda
373
(2,70%)
-
7
Joanna Barbara Czerwionka
184
(1,33%)
-
6
Irena Stanisława Gliszczyńska
132
(0,95%)
-
8
Piotr Krzysztof Zengerski
653
(4,72%)
Okręg 2
Gmina Kartuzy
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU I GMIN
-
3
Lech Józef Brillowski
62
(0,45%)
-
1
Mirosława Teresa Lehman
1 000
(7,22%)
-
5
Marek Janusz Landowski
172
(1,24%)
-
2
Ryszard Marian Herbasz
380
(2,74%)
-
6
Beata Bieszka
497
(3,59%)
-
4
Anna Okroj
134
(0,97%)
-
7
Jerzy Antoni Malotka-Trzebiatowski
49
(0,35%)
-
8
Tomasz Roman Meissner
134
(0,97%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KASZUBY-NASZÉ SPRAWË
-
1
Edmund Wiktor Kwidziński
692
(4,99%)
-
2
Zdzisław Lipkowski
311
(2,24%)
-
3
Jerzy Józef Ropel
1 058
(7,64%)
-
4
Tadeusz Belgrau
614
(4,43%)
-
5
Jolanta Kryszewska
267
(1,93%)
-
6
Waldemar Piotr Miłejko
221
(1,60%)
-
8
Maria Anastazja Wenta-Barlak
442
(3,19%)
-
7
Wioleta Teresa Kąkol
30
(0,22%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Artur Roland Kozłowski
281
(2,03%)
-
1
Andrzej Marian Tersa
600
(4,33%)
-
3
Ewelina Marta Drzewiecka-Nowosad
124
(0,90%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Andrzej Leyk
1 212
(8,75%)
-
2
Andrzej Grzegorz Bystron
780
(5,63%)
-
5
Jacek Grzegorz Werochowski
215
(1,55%)
-
6
Karolina Lisiewicz
90
(0,65%)
-
4
Agnieszka Labuda
214
(1,54%)
-
3
Roksana Dajana Stenka
221
(1,60%)
-
8
Henryk Michał Labuda
134
(0,97%)
-
7
Łucja Browarczyk
43
(0,31%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTE KASZUBY
-
4
Marta Goluch
195
(1,41%)
-
3
Joanna Ewa Kąkol
130
(0,94%)
-
7
Marcin Jerzy Stoltmann
25
(0,18%)
-
8
Mateusz Henryk Szymichowski
22
(0,16%)
-
2
Barbara Grażyna Kramp
189
(1,36%)
-
1
Krzysztof Tadeusz Rek
390
(2,82%)
-
6
Adrian Piotr Pawłowski
71
(0,51%)
-
5
Krystyna Maria Potraca
47
(0,34%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA KASZUB
-
2
Mirosław Jan Szutenberg
798
(5,76%)
-
3
Henryka Barbara Wolska
487
(3,52%)
-
4
Przemysław Paweł Maciąg
59
(0,43%)
-
1
Zdzisław Sokół
789
(5,70%)
-
5
Bożena Maria Merchel
106
(0,77%)
-
7
Bogumiła Teresa Bisewska
103
(0,74%)
-
6
Edmund Kożyczkowski
195
(1,41%)
-
8
Antoni Konkol
271
(1,96%)
Okręg 3
Gmina Przodkowo i Gmina Żukowo
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU I GMIN
-
3
Ewa Krystyna Suchecka
92
(0,50%)
-
7
Paweł Kamiński
37
(0,20%)
-
2
Leon Czerwiński
606
(3,27%)
-
1
Andrzej Adam Wroński
575
(3,10%)
-
4
Alojzy Karol Falk
71
(0,38%)
-
6
Marzena Czuba
51
(0,28%)
-
5
Dorota Małgorzata Korzeniewska
80
(0,43%)
-
8
Monika Helena Czerwińska-Ziemann
38
(0,21%)
-
9
Izabela Ewa Hewelt
28
(0,15%)
-
10
Mila Stoyanova Kozerska
20
(0,11%)
-
11
Jarosław Skorowski
49
(0,26%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KASZUBY-NASZÉ SPRAWË
-
10
Elżbieta Kunegunda Klinkosz
176
(0,95%)
-
4
Genowefa Klara Zasada
280
(1,51%)
-
3
Piotr Mirosław Fikus
996
(5,38%)
-
1
Mieczysław Józef Woźniak
1 331
(7,18%)
-
2
Eugeniusz Pryczkowski
968
(5,22%)
-
6
Weronika Formela
107
(0,58%)
-
8
Katarzyna Maria Bliźniewska
100
(0,54%)
-
7
Jerzy Soliwoda
221
(1,19%)
-
11
Tomasz Jacek Szymkowiak
896
(4,84%)
-
9
Józef Kobiela
128
(0,69%)
-
5
Józef Belgrau
157
(0,85%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
10
Dariusz Patelczyk
50
(0,27%)
-
11
Tomasz Michał Fopke
481
(2,60%)
-
4
Bartłomiej Jerzy Piaseczny
142
(0,77%)
-
1
Mirosław Andrzej Żeromski
1 424
(7,69%)
-
3
Magdalena Beata Błańska-Mecner
304
(1,64%)
-
2
Radosław Maciej Cebela
222
(1,20%)
-
6
Magdalena Rozdębska
144
(0,78%)
-
5
Jarosław Grzegorz Bielawski
142
(0,77%)
-
9
Danuta Paziewicz
69
(0,37%)
-
7
Sandra Kassin
120
(0,65%)
-
8
Stefan Franciszek Karczewski
116
(0,63%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Bartłomiej Kazimierz Gross
975
(5,26%)
-
2
Andrzej Pleszyniak
270
(1,46%)
-
7
Daniel Tadeusz Mikosz
119
(0,64%)
-
9
Karol Janusz Szymichowski
139
(0,75%)
-
5
Halina Jadwiga Kobiela
194
(1,05%)
-
4
Grażyna Teresa Jaworska
335
(1,81%)
-
3
Joanna Agnieszka Andrzejewska
243
(1,31%)
-
10
Franciszek Sikora
270
(1,46%)
-
6
Amelia Anna Pufelska-Raulin
50
(0,27%)
-
8
Katarzyna Ewa Recłaf
90
(0,49%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA KASZUB
-
1
Bogdan Jan Łapa
1 745
(9,42%)
-
2
Grzegorz Rek
485
(2,62%)
-
3
Jan Andrzej Wroński
453
(2,44%)
-
7
Ryszard Józef Peek
795
(4,29%)
-
4
Bogumiła Anna Wandtke
129
(0,70%)
-
6
Stanisław Ryszard Groth
206
(1,11%)
-
11
Jacek Bartłomiej Miąskowski
1 210
(6,53%)
-
8
Bernadeta Maria Pruszak
70
(0,38%)
-
5
Henryk Miotk
416
(2,25%)
-
10
Paulina Stefania Skrzyńska
95
(0,51%)
-
9
Małgorzata Irena Wicka-Rybińska
19
(0,10%)
Okręg 4
Gmina Somonino i Gmina Stężyca
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU I GMIN
-
2
Marcin Kieliński
407
(5,00%)
-
6
Marzena Treder
145
(1,78%)
-
1
Ewa Lucyna Borzestowska
774
(9,50%)
-
3
Zbigniew Marcin Dysarz
519
(6,37%)
-
4
Ewa Beata Srock
358
(4,39%)
-
5
Marian Kaczmarek
109
(1,34%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KASZUBY-NASZÉ SPRAWË
-
1
Maciej Rafał Czapiewski
466
(5,72%)
-
3
Paweł Kowalewski
651
(7,99%)
-
2
Alicja Halina Domaschke
153
(1,88%)
-
4
Katarzyna Lena Kiedrowska-Zagozdon
66
(0,81%)
-
5
Izabela Edyta Itrich-Hopa
237
(2,91%)
-
6
Zbigniew Władysław Reiter
211
(2,59%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Aleksandra Gertruda Brzoskowska
422
(5,18%)
-
2
Adam Marek Warnke
88
(1,08%)
-
3
Krzysztof Jan Rychert
113
(1,39%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Stanisław Józef Dudek
484
(5,94%)
-
5
Katarzyna Halina Gruchała
88
(1,08%)
-
2
Adriana Katarzyna Zarach
389
(4,77%)
-
3
Andrzej Franciszek Niesiołowski
95
(1,17%)
-
4
Dorota Kamińska
122
(1,50%)
-
6
Marek Szutenberg
291
(3,57%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTE KASZUBY
-
4
Korneliusz Gronda
18
(0,22%)
-
1
Aleksandra Pascaru
31
(0,38%)
-
2
Mirosława Barbara Miodowska-Jaroś
130
(1,60%)
-
3
Jerzy Leon Ropela
52
(0,64%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA KASZUB
-
1
Andrzej Klasa
438
(5,38%)
-
2
Iwona Formela
750
(9,21%)
-
3
Kazimierz Walkusz
226
(2,77%)
-
6
Elżbieta Lemańczyk
44
(0,54%)
-
4
Marek Jan Brusznicki
244
(2,99%)
-
5
Ewa Edyta Gostkowska
26
(0,32%)