Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nazwiska nowych dziekanów UMK są już znane

tb, red.
Sławomir Kowalski
Znamy już nazwiska wszystkich nowych dziekanów toruńskiego uniwersytetu. Rywalizacja między chętnymi naukowcami na dziekański fotel toczyła się jedynie na pięciu z siedemnastu wydziałów. W pozostałych przypadkach kandydat był tylko jeden. Niespodzianek nie było.

Dziekani na uniwersytecie pełnią swoją funkcję maksymalnie przez dwie kolejne kadencję. Z tego też powodu kandydować nie mogli ponownie w tym roku: na politologii prof. Roman Bäcker, na historii prof. Jacek Gzella, na ekonomii prof. Józef Stawicki, na biologii prof. Wiesław Kozak, na filologii prof. Adam Bednarek, na humanistyce prof. Andrzej Szahaj, a na fizyce prof. Stanisław Chwirot.

Pierwsi nazwisko swojego nowego dziekana - prof. Zbigniewa Karpusa - poznali już na początku kwietnia pracownicy i studenci Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK.

Na czele pozostałych wydziałów stanęli: prof. Werner Ulrich - Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, prof. Edward Szłyk - Wydział Chemii, prof. Stefan Kruszewski - Wydział Farmaceutyczny, prof. Przemysław Nehring - Wydział Filologiczny, dr hab. Radosław Sojak - Wydział Humanistyczny, prof. Katarzyna Pawlak-Osińska - Wydział Lekarski, prof. Sławomir Rybicki - Wydział Matematyki i Informatyki, prof. Zbigniew Witkowski - Wydział Prawa i Administracji, prof. Jerzy Boehlke - Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, prof. Stanisław Roszak - Wydział Nauk Historycznych UMK, prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska - Wydział Nauk o Zdrowiu, prof. Marek Kejna - Wydział Nauk o Ziemi, prof. Piotr Petrykowski - Wydział Nauk Pedagogicznych, prof. Elżbieta Basiul - Wydział Sztuk Pięknych, ks. prof. Dariusz Kotecki - Wydział Teologiczny, prof. Włodzimierz Jaskólski - Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Przypomnijmy, że o reelekcję nie mógł starać się również zawieszony przed rektora UMK w prawach pracowniczych dziekan prawników prof. Tomasz J. Wszystko w związku z zarzutami postawionymi mu przez prokuraturę w Gdańsku w sprawie książki „Prawo do kontaktów z dzieckiem w prawie polskim i obcym”. Dziekan miał w niej przypisać sobie autorstwo wielu fragmentów książki niemieckiej badaczki Nataschy Schulze.

Profesor od początku twierdzi, że jest niewinny, padł ofiarą nagonki, a jego książka jest samodzielną publikacją, w której wielokrotnie powołuje się na pracę tej badaczki zgodnie z regułami pracy naukowej.

Wyborczą wiosnę zakończą wybory prodziekanów i członków senatu UMK. Odbędą się do końca maja.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto