Mityng lekkoatletyczny na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie

opr. mbf
Mityng lekkoatletyczny w Bełchatowie
Mityng lekkoatletyczny w Bełchatowie Magda Buchalska-Frysz
Ponad 250 zawodników wzięło udział w Ogólnopolskim Mityngu Konkurencji Pokrewnych, który odbył się na stadionie Powiatowego centrum Sportu w Bełchatowie. Swoich sił próbowali przedstawiciele dwóch bełchatowskich klubów

Przez kilka godzin trwały zmaganiach lekkoatletów w ramach Ogólnopolskiego Mityngu Konkurencji Pokrewnych, który odbył się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Wzięło w nim udział ponad 250 zawodników, którzy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach.

Organizatorem imprezy był UKS Czempion Bełchatów przy współpracy z Powiatowym Centrum Sportu.

- Cel zawodów to ocena aktualnej formy zawodników przed czekającymi najważniejszymi zawodami w pierwszej części sezonu lekkoatletycznego: Mistrzostwa Polski w biegach rozstawnych, Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie na stadionie i w przełaju - mówią organizatorzy. - Mamy nadzieję, że zaproponowana formuła zawodów spodobała się klubom i rodzicom, a my na stałe wpiszemy zawody w kalendarz ogólnopolski.

Startowali zawodnicy BKL

Wśród startujących była duża grupa Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Zawodnicy występ mogą zaliczyć do udanych, jak mówią trenerzy, ustanawiając nowe rekordy życiowe debiutując w pięknym stylu w nowych konkurencjach.

Bieg na 60 m wygrała Alicja Sinkiewicz, ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy (8,71s), druga była Daria Sidorowicz (8,84s), która debiutowała w barwach BKL. Alicja zajęła również 3 miejsce w biegu na 150m z rekordem życiowym 20,37s.

Dobrze spisał się Marcel Wieczorkiewicz, który zaliczył debiut w oficjalnych zawodach na 60 m (8,17s), zajął też trzecią lokatę na 150m uzyskując 18,69.

- Alicja Morawiec wygrała bieg na 80m przez płotki uzyskując w swoim debiucie na tym dystansie super czas 12,62. jeszcze lepiej się zaprezentowała w biegu na 150m, wygrywając zawody nowym rekordem życiowym 19,33s - chwalą trenerzy BKL.

W biegu przez płotki debiutował też Oskar Staryga, uzyskując czas 17,28s na dystansie 110m. Zaliczył również bardzo dobry bieg na 150m - 17,95s wygrywając kategorię młodzika. Jedyny w tym gronie junior Leonard Bandos na dystansie 500m uzyskał1:17,07 zajmując trzecie miejsce.

Zadowolona z e swoich podopiecznych z młodszej grupy może być również trenerka Agnieszka Morawiec,

- Najlepiej spisał się Jakub Frysz, który wygrał wszystkie konkurencje 60m – 8.60 (el. 8.38), skok w dal – 4.44 i 150m – 20.50 - mówią przedstawiciele BKL. - Dumna z nowych rekordów może być również Aleksandra Jasińska, która z czasem 8.73 wygrała bieg na 60m a 150m pokonała w 21.78 zajmując 3 miejsce.

Rekordy życiowe ustanowiła też młodziutka zawodniczka Julia Langowska: na 150m – 22.86 i 300m – 48.90.

Świetny występ zanotował też Dawid Tatara, wychowanek BKL, podopieczny trenera Łukasza Mantyka, który obecnie reprezentuje klub Lumel Zielona Góra. Zawodnik ustanowił onajlepszy wynik w historii w kategorii U20 na dystansie 150m - 15,63s.