Karatecy z Tczewa na podium MŚ

Zbigniew Brucki
KLUB Z TCZEWA Z SIHSNEM KENETEM FUNAKOSHIM ORAZ JEGO SYNEM KAYLEM
KLUB Z TCZEWA Z SIHSNEM KENETEM FUNAKOSHIM ORAZ JEGO SYNEM KAYLEM Gregor
15 medali zdobyli zawodnicy Tczewskiego Klubu Karate-Do w Karpaczu podczas XII Mistrzostw Świata Karate Shotokan.

W trzydniowej imprezie pod Śnieżką wystąpiło 550 zawodników z 30 krajów. Do zdobycia było 660 medali.
Dwa krążki z Karpacza przywiózł trener tczewskiego klubu, Arkadiusz Stubba. Złoty zdobył w kumite (walka) czarnych pasów (w kategorii powyżej 40 lat), a srebrny - też w kumite - seniorów w kat. open.
Pozostali tczewscy karatecy medale zdobywali też w kumite. Złoto wywalczyli Zdzisław Kaczyński w kat. powyżej 46 lat oraz Jakub Wrombel (w kat. juniorów).
Srebro zdobył Mateusz Kaczyński (w kat. seniorów +85 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli kadetka Dominika Kaczyńska, juniorka Agata Uwijała Agata, junior Jakub Szczerba i kadet Dawid Stubba.
Znakomicie w Karpaczu spisali się też najmłodsi adepci karate z tczewskiego klubu. Złote medale zdobyli Julia Sabiecka (w kat. do 11 lat), Miłosz Sabiecki (w kat. do 10 lat) oraz Magdalena Jatkowska i Natalia Stubba (w kat. do 14 lat). Srebrny krążek wywalczyła Kornelia Stubba, a brązowy Paweł Nalborczyk.
Tczewianie startowali tylko indywidualnie. Za to pozostali Polacy spisali się też świetnie w rywalizacji drużynowej.
W najbardziej prestiżowej kategorii wiekowej, 22 lat i starszych, biało-czerwoni w kumite zajęli całe podium, pokonując karateków z Rosji, Kazachstanu, Dominikany, Etiopii i RPA.
Złoto wywalczyła pięcioosobowa ekipa z Wrocławia w finale zwyciężając przeciwników z Wielkopolski.
W walce o brązowe krążki drużyna z Kowar wygrała z Ukrainą.