AKTUALIZACJA - Wypadek w Klamrach. 7 osób zginęło na miejscu, a 2. zostały ranne w wypadku, do którego doszło dzisiaj (13 kwietnia) w miejscowości Klamry koło Chełmna. Wszystkie ofiary to młodzi ludzie w wieku 13-17 lat, którzy wieczorem biesiadowali przy ognisku.

Aktualizacja IV


W wypadku koło Chełmna jechało dziewięcioro nastolatków. Ofiary śmiertelne to:

Syn właściciela scenica Bartłomiej Sz. lat 17 ,
Patryk K. lat 16 ,
Mikołaj R. lat 16,
Marek W. lat 17 ,
Paulina G. lat 16 ,
Hanna K. lat 13 ,
Natalia B. lat 13.

Ranni zostali:
Magdalena K. (16 l.)
i prawdopodobnie kierujący samochodem 16-letni Mateusz M.

Wypadek w Klamrach. Chcieli pomóc koleżance, niestety nie żyła [WIDEO]
Pogrzeby ofiar tragedii w Klamrach odbędą się w środę i czwartek

Aktualizacja IIIOfiary wypadku pochodziły z Chełmna, Bieńkówki i Borówna. Wśród nich są absolwenci u uczniowie Gimnazjum nr 1 w Chełmnie, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie oraz absolwenci Zespołu Szkół w Starogrodzie.

16-latek, który prawdopodobnie kierował pojazdem był w stanie po użyciu alkoholu.


Wypadek w Klamrach. 7 osób zginęło na miejscu. Aktualizacja II:- Wstępnie możemy powiedzieć, że ci młodzi ludzie, w sobotę wieczorem, spotkali się i zrobili sobie ognisko. W pewnym momencie ktoś wpadł na pomysł, aby wziąć samochód i pojeździć sobie po okolicznych drogach. Tak też zrobili. Od jednego z uczestników wypadku, który trafił do szpitala, pobrano krew. Ze względu na stan zdrowia nie mógł zostać jeszcze przesłuchany. Ustalamy kto kierował samochodem.
- powiedziała Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy policji w Chełmnie.

Wszyscy uczestnicy tego tragicznego wypadku to mieszkańcy gminy Chełmno i okolic Starogrodu.

Aktualizacja:Dwie ranne osoby to kierowca i nastolatka siedząca na przednim fotelu pasażera. Ich życiu, na szczęście, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Najmłodsza ofiara tej tragedii miała zaledwie 13 lat. Według wstępnych ustaleń dzieci zabrały, bez wiedzy dorosłych, kluczyki do samochodu i urządziły sobie przejażdżkę.

Jak powiedzieli mieszkańcy, którzy mieszkają w okolicy tego zdarzenia, w tym miejscu często dochodzi do wypadków, gdyż kierowcy nie spodziewają się, że natkną się na tak ostry zakręt i zazwyczaj znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość.

Tragiczny wypadek w Klamrach [WIDEO]- W nocy obudził mnie potężny huk. Usłyszałam, że na szosie coś się dzieje. Wzięłam latarkę i pobiegłam na drogę. Zobaczyłam dwie osoby błąkające się. To chłopak i dziewczyna. Oni byli w szoku. Kontakt z nimi był słaby. Chodzili o własnych siłach. Usiłowali się do kogoś dodzwonić. Zobaczyłam rozbite auto. Bardzo chciała komuś pomóc, chodziłam, patrzyłam, czy ktoś jeszcze żyje, wręcz w panice, ale niestety, te osoby nie żyły
- powiedziała reporterom TVP Info mieszkająca w pobliżu miejsca wypadku Magdalena Jaskóła-Arendt.

Wypadek w Klamrach. 7 osób zginęło na miejscuDo tej potwornej tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę (12/13.04.2014) około godz. 2. na drodze powiatowej w Klamrach pow. chełmiński. Kierujący samochodem osobowym renault megane scenic, z niewyjaśnionych przyczyn, na łuku drogi zjechał na pobocze i prawym bokiem uderzył w drzewo.

Tragedia w Klamrach koło Chełmna [FOTOGALERIA] - UWAGA ZDJĘCIA DRASTYCZNEW pięciomiejscowym aucie podróżowało dziewięcioro nastolatków. Siedmioro z nich zginęło na miejscu, a dwoje walczy o życie w szpitalach w Chełmnie i Grudziądzu.

Na miejscu zdarzenia jest pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie, policja i prokurator.


Zobacz też:Wypadek masowy spowodowany nagłym hamowaniem pociągu - ARRIVA 2014

za: KK PSP Toruń

Więcej zdjęć na pomorska.pl

Komentarze (33)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Elżbieta (gość)

Wszystkie osoby poszkodowane proszę o pilny kontakt w sprawie odszkodowania-tel.725-943-367.
Jeżeli znasz kogoś kto w ciągu ostatnich 17 lat miał wypadek zadzwoń do mnie, napisz sms pod nr 725 943 367
lub wyślij maila na adres ela.mezykowska@o2.pl
Możesz również przesłać tego posta bliskim, rodzinie, znajomym, przyjaciołom lub udostępnij go na swojej tablicy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielu Twoich znajomych, których masz na Facebooku zna kogoś kto miał wypadek lub sam niestety był jego uczestnikiem. Może ktoś z Twojego otoczenia stracił kogoś bliskiego w wypadku i nie otrzymał nawet "złotówki" zadośćuczynienia za ból i cierpienie.
Pamiętaj, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe chętnie zbierają składki i nigdy w ich interesie nie będzie wypłacanie należnych odszkodowań. Może ktoś z Twoich bliskich dostał już odszkodowanie i nie jest świadomy, że należą mu się dopłata do zaniżonego odszkodowania.

mimi (gość)

przykra sprawa ale nie rozumiem jednego co robili niepełnoletni o tej godzinie poza domem gdzie rodzice byli w tym czasie przecież nie można całej winy teraz zwalic na kierującego masakra

Nibiru (gość)

dla mnie niepojęte jest jak można 13 letnie dziecko puścić na całą noc !!!
i nie istotne ze mamy czasy kiedy dzieci wychowuje się po partnersku ale 13 latek/latka bez opieko poza domem całą noc ??? nie napisze ze rodzice mają za swoje bo przezywają ogromną tragedie i sami pewnie się teraz kajają ze niestety świadomie czy nie przyczynili się do tej tragedii.

Ewa (gość)

do j.w. a z jakiej racji odszkodowanie i zadość uczynienia nie ma takiej opcji wszyscy są winni izabici i ci co przeżyli a rodzice najbardzej

j.w (gość)

Odpowiedzialności karnej nie poniesie, ale i tak ma już zapewnionego komornika do końca życia (no chyba , że ma bardzo, bardzo bogatych rodziców).
Jak TU zażąda regresu wypłąconych odszkodowań i zadośćuczynień ( na na 100% zażąda) to będzie miał przy tej ilości ofiar jakies 1,5 - 2 milionów do spłaty.

gośc (gość)

Zycie toczy się dalej,każdemu żal ale kto z Was wyciągnie wnioski z tej tragedi , nadal będziecie swoje dzieci traktować jak dorosłe i uczyć co im się od życia należy zapominając o obowiązkach

Adriano (gość) (Qbica)

http://nowytomysl.naszemiasto.pl/artykul/boruja-koscielna-rowerzysta-zginal-w-wypadku,2226030,t,id.html To było pod Nowym Tomyślem w Wielkopolsce... Ale było...

MANIEK (gość)

SPRAWA MA SIĘ OPRZEĆ O SĄD RODZINNY DOSTANĄ KURATORA I KONIEC TEMATU RODZICÓW TEZ NIE BĘDĄ TARGAC ZA UDOSTEPIENIE KLUCZYKÓW

EWA (gość)

W TVN 24 MÓWILI ŻE NIE BĘDZIE ŻADNEJ SPRAWY SĄDOWEJ SPRAWA UMOŻONA MA BYĆ I DLA RODZICÓW I DLA DZIECIAKÓW

do tych którzy przeżyli (gość)

idźcie na pogrzeb swoich kolegów współimprezowiczów i spójrzcie w oczy ich rodzicom. Może wtedy zdacie sobie sprawę co zrobiliście i za co musicie ponieść odpowiedzialność. Bo jesteście winni. Chcieliście imprezować jak dorośli to ponieście karę jak dorośli, w pełnym wymiarze.