Wypadek na Grudziądzkiej w Toruniu. Zginęły dwie osoby. To matka z córką [ZDJĘCIA]

Do tragicznego wypadku na ul. Grudziądzkiej w Toruniu doszło dziś (29.12) na przejściu dla pieszych. Potrącone zostały dwie kobiety. Przewieziono je do szpitala, ale nie udało się ich uratować.

Ten rok zaczął się tragicznie, od śmierci dwóch osób na przejściu dla pieszych przy Szosie Lubickiej. Niestety, tak samo tragicznie się kończy.

W sobotę po godz. 19 na nieoświetlonym przejściu dla pieszych przez ulicę Grudziądzką (między centrum handlowym i skrzyżowaniem z ulicą Polną) zostały potrącone dwie kobiety - matka i córka.

Czytaj też:
Proces taksówkarza, który zabił dwie osoby na pasach przy Szosie Lubickiej w Toruniu. Córka ofiary poroniła

- Zostały przewiezione do szpitala, skąd niestety przyszła wiadomość o ich śmierci - mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Obie zostały potrącone przez zmierzające w stronę centrum miasta BMW prowadzone przez 26-latka. Jak informują świadkowie, auto jest mocno uszkodzone. Najprawdopodobniej jechało ze znaczną prędkością.

Więcej informacji na temat wypadku na ulicy Grudziądzkiej w Toruniu znajdziesz TUTAJ - KLIKNIJ

POLECAMY:
Pożar Werandy na Szosie Chełmińskiej
Nowy stadion Elany czy remont obecnego? WIZUALIZACJE
Gwara toruńska. Dogadasz się z toruniakiem? QUIZ
Toruń w dwudziestoleciu międzywojennym. Archiwalne zdjęcia!
TOP 10 inwestycji w 2019 roku w Toruniu

szs

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.01.2019, 22:04

Jacy wy wszyscy mądrzy jesteście. Niestety anonimowe osoby w internecie gadają co ślina na język przyniesie. Gówno wiecie a najwięcej do powiedzenia, niech lepiej każdy uważa żeby jemu takie coś się nie przydarzyło.

02.01.2019, 15:55

H

31.12.2018, 13:57

Wracam tą trasą codziennie z pracy. Na moje to ewidentna winna kierowcy-mordercy. Nie ma szans tam szybko jechać bo albo złapia Cię pierwsze światła za torami albo jest korek w powszednie dni. Musiał jechać zbyt szybko wykorzystując moment że nie ma ruchu.

31.12.2018, 01:09

Kondolencje dla całej Rodziny.Ogromny Ból i
Cierpienie Bliskich Nie do Opisania(*)(*)

30.12.2018, 19:55

Nawet jak pieszy ostrożnie przechodzi przez jezdnię ,ma( jak ktoś napisał w komentarzach) oczy wokół głowy,to nie ma szans na szaleńczą jazdę bezmyślnego ( bezmózgowego) kierowcy.

.Kolejne ofiary, Ból rodziny po utracie Bliskich. Smutek nie do ogarnięcia

30.12.2018, 17:20

Kochane MZD, kochane władze miasta - kolejne ofiary także na wasze konto. Macie krew na rękach! W naszym mieście musi wydarzyć się tragedia aby jeden osioł z drugim załapali że na tak ruchliwych ulicach jak Grudziądzka czy średnicówka gdzie umożliwiono jazdę 70 NIE MA PRAWA(!!!) być żadnego przejścia bez świateł!!! Sama sygnalizacja musi działać całą dobę!!!

30.12.2018, 16:18

Ty " Troll" glowy nie masz ! A jesli ja masz to jest wydmuszka.

30.12.2018, 16:16

Wystarczy popatrzec na uszkodzenia tego masywnego auta , aby sie domyslac jak szybko jechal ten zabojca !! Niestety al e polscy kierowcy nie naleza do zbyt lotnych umyslowo.

30.12.2018, 15:43

Sygnalizacja świetlna albo chociaż oświetlenie w takim miejscu! Ciemno jak w... Jak tu ujrzeć człowieka w ciemnej kurtce.. Na pewno prędkość zrobiła swoje ale trzeba zwiększyc bezpieczeństwo w takich miejscach. Wielka tragedia..

30.12.2018, 14:50

PIESZY NA PASACH STAJE SIĘ UCZESTNIKIEM RUCHU I POWINIEN MIEĆ OCZY DOOKOŁA GŁOWY !!!
A ile jest takich sytuacji, gdy kierowca nie przekracza dozwolonej prędkości a i tak przechodzący przez pasy ginie? np. wysiądą hamulce...albo kierowca straci przytomność... albo coś go rozproszy... ma gorszy dzień...itd.
ps. np. we Włoszech przechodzący przez przejście a korzystający ze smartfona są karani mandatami

30.12.2018, 14:32

Zakapiory z BMW

30.12.2018, 14:16

[*]

30.12.2018, 14:04

Nieliczna policja drogowa , wobec dużego zakresu obowiązków stosuje
logistycznie optymalną taktykę mniejszego zła , tkwi w gotowości na peryferiach miasta .
Trzeba ją wspomóc , postawić w mieście stacjonarne radary , np co kilometr , na każdej wylotówce ,
w obu kierunkach . Do tego takie , które można łatwo przemieścić , co jakiś czas , o kilkaset metrów

30.12.2018, 13:55

Czy ktoś wie kim są ofiary?

30.12.2018, 13:49

W ktorych krajach karaja pieszych z kapturem na glowie lub telefonem w rece ? chyba w Chinach !!W cywilizowanych krajach europy zach. pieszy czy rowezysta to osoba na ktora kierujacy autem musi zwracac szczegolna uwage ! Polska do tych cywilizowanych krajow sie nie zalicza !!

30.12.2018, 13:30

Jesli piesi dla Ciebie sa " zaraza " to znaczy ,ze powinienes jezdzic tramwajem lub autobusem ! Twoj stan psychiczny nie pozwala na kierowanie pojazdami mechanicznymi !!

30.12.2018, 13:27

Dla osób, które uważają że to pieszy i jego roztargnienie przyczyniło się do wypadku. Samochód jadący 120 km/h – a takiej prędkości można się spodziewać – pokonuje 100 metrów w 3 sekundy. Zastanówcie się czy będąc na pasach - zdążycie go zauważyć, ocenić sytuację, zdecydować czy się cofnąć czy przechodzić dalej, podjąć bieg i pokonać kilka metrów aby uciec z pasów – nie wiedząc przy tym czy kierowca nie podejmie decyzji o ” próbie ominięcia” i nie skręci w tym samym co Wy kierunku? Do tego dochodzi element kochanej osoby u boku (mamy, taty, żony, dziecka) która też podejmuje w tym samym czasie te same decyzje i mogą one być inne niż Wasze - więc stracicie jeszcze ułamki sekund na to aby co z tym zrobić. Dla porównania gdyby jechał 50 km/h ten dystans przebyłby w 14 sekund.

30.12.2018, 12:49

Piesi to zaraza. Sam wczoraj jednego nie zgarnąłem przy skręcie w prawo bo gościu an czarno wyłonił się jak duch z ciemności - w ogóle nie spojrzał poza ekran smartfona i wlazł na pasy. Poza tym chcesz zjechać z ruchliwej ulicy i nie tamować ruchu a tu pasy 2 metry od skrzyżowania (Kościuszki-Łąkowa, Chełmińska-Bartkiewiczówny itd) więc musisz zostawić dvpę i tamować ruch i narażać się że ktoś ci wjedzie albo obetrze kuper. Jestem i pieszym i kierowcą.

30.12.2018, 12:46

Do Natalia tym bardziej Ty jako kierowca pojazdu powinnaś być czujna na przejściu dla pieszych.Pamiętaj że pasy są dla pieszych.Jako kierowca powinnaś przewidywać różne sytuacje i zachować szczególną ostrożność w tym miejscu a napewno zwolnić.

30.12.2018, 12:41

Co z tego, że kierowca jest winny, rozjechanym pieszym życia to nie zwróci, bólu rodzin nie ukoi.
Nietrudno wyobrazić sobie sytuację kierowcy jadącego przepisowe 40-50 km/h, któremu wysiądą hamulce...albo straci przytomność... albo coś go rozproszy... ma gorszy dzień...itd.
PIESZY NA PASACH STAJE SIĘ UCZESTNIKIEM RUCHU I POWINIEN MIEĆ OCZY DOOKOŁA GŁOWY !!!
ps
zakapturzonych lub ze smartfonami w łapach, karałbym mandatami - w innych krajach wprowadzono już takie sankcje

30.12.2018, 12:36

Tam w ogóle nie powinno być przejścia; między bezpiecznymi przejściami *ze światłami* przy Polnej i przy Wielkim Rowie jest zaledwie 400 m ! Niestety żyjemy w czasach, gdy na tzw. zapotrzebowanie społeczne jakaś rada osiedla czy inny radny "załatwiają" dodatkowe pasy na jezdni. Efekt jest taki, że przejścia powstają w miejscach wypadkogennych, a niestety większość pieszych nie stosuje zasady ograniczonego zaufania ...
Kierowca winny bez dwóch zdań.

30.12.2018, 12:30

Wina lezy po obu stronach. Jestem kierowca i wiele razy doswiadczylam tego ze samochod przede mna hamowal z piskiem bo pieszy nawet nie rozglada sie czy cos jedzie tylko wchodzi na jezdnie z podniesiona glowa jak krol i wladca. Szczegolnie jak jest ciemno to i pieszy i kierowca powinni zachowac jeszcze wieksza ostroznosc.

30.12.2018, 12:13

Piesi czują się pewnie na pasach. Błąd.
Piesi również pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

30.12.2018, 12:06

Nie tabulos BMW tylko kierowca bandyta