Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wings for Life 2016: jedyny taki bieg na świecie. Adam Małysz za kierownicą "ruchomej mety"

red.
Wings for Life 2016
Wings for Life 2016 Bartek Woliński / mat. prasowe
W niedzielę, 8 maja w Poznaniu rozpocznie się bieg Wings for Life 2016. Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia, którego celem jest zbieranie funduszy na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego. Z tej okazji do Warszawy przyjechali m.in. Anita Gerhardter, prezes fundacji Wings for Life oraz Colin Jackson - dyrektor sportowy globalnego wydarzenia.

W konferencji wzięli udział m.in. ambasadorzy biegu Michał Kościuszko, Jerzy Skarżyński, Paulina Holtz oraz Adam Klein, dyrektor sportowy biegu w Polsce. Spotkanie poprowadzą Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski. Główną gwiazdą był jednak dyrektor sportowy wydarzenia, Colin Jackson - jeden z najbardziej utalentowanych lekkoatletów w historii.. Zdobył srebro na Igrzyskach w Seulu. W swojej ulubionej konkurencji – bieg na 110 metrów przez płotki – jest trzykrotnym Mistrzem Świata, , a w Mistrzostwach Europy był niepokonany przez 12 lat. W 1994 roku z czasem 7,3s ustanowił niepobity do dziś rekord na 60 metrów przez płotki w hali.

To jedyny bieg na świecie, w którym nie ma tradycyjnej linii mety, a zastępują ją samochody pościgowe. 8 maja, punktualnie o godz. 13:00 czasu polskiego na całym świecie wystrzelą pistolety startowe, a zawodnicy (od obu Ameryk po daleką Azję i Australię – niezależnie od pory dnia czy pogody) wyruszą na trasy. 30 minut po nich wystartują samochody pościgowe, które po wyminięciu danego biegacza, wyeliminują go z biegu.

Podczas konferencji organizatorzy ujawnili m.in., że Adam Małysz będzie jednym z kierowców, którzy zasiądą za kierownicą ruchomej mety.

Wings for Life World Run zadebiutował w 2014 roku i od razu poruszył serca milionów – biegaczy, osób z niepełnosprawnością (które również mogą w nim startować), a także kibiców. Do udziału w ubiegłorocznej edycji zapisało się ponad sto tysięcy osób, a w Poznaniu wyczerpany został limit 3000 uczestników. Tym razem liczbę tę zwiększono do 5000, a możliwość startu będą miały osoby, które ukończą 16 lat (dotychczas uczestnicy musieli być pełnoletni).

Opłata startowa w biegu Wings for Life wynosi 120 zł i w całości jest przekazywana na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego. Portale naszemiasto.pl są patronem medialnym wyścigu.

Więcej informacj na temat rejestracji i zapisów: na stronie www.wingsforlifeworldrun.com.



Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto