W niedzielę Get Well Toruń zmierzy się w Zielonej Górze z Falubazem W niedzielę Get Well Toruń zmierzy się w Zielonej Górze z Falubazem

Jak poradzą sobie w Zielonej Górze Jason Doyle i Niels Kristian Iversen (© Patryk Młynek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W piątej kolejce Get Well zmierzy się w Zielonej Górze z Falubazem. To kolejny ogromnie ważny mecz dla torunian. Na co stać ich na wyjazdach?

Falubaz przed sezonem doznał dwóch mocnych osłabień - odeszli Jarosław Hampel oraz Jason Doyle, a także trener Marek Cieślak. W ich miejsce pojawili się Adam Skórnicki (jako szkoleniowiec) oraz Michael Jepsen Jensen, Grzegorz Zengota i Kacper Gomólski. Nikt nie krył, że w sumie doszło do sporego osłabienia, aczkolwiek ci, którzy skazywali drużynę z Lubuskiego na walkę o utrzymanie, nieco przesadzali.

Zobacz także: Podprowadzające Get Wellu na meczu z Mrgardenem GKM-em [ZDJĘCIA]Co łączy drużyny Get Wellu i Falubazu? Tak naprawdę - sporo.

Przede wszystkim wielka niechęć, spotęgowana oddaniem przez Unibax walkowera w finałowym meczu w 2013 roku. Stracili na tym zresztą jedni i drudzy, bo torunian spotkały srogie kary, a zielonogórzanie nie zarobili na finale, przez co wpadli w kłopoty finansowe. Po drugie - aktualnie menedżerem w Toruniu jest zielonogórzanin Jacek Frątczak, który przepracował sporo lat w Falubazie (był w nim m. in. w roku, w którym Toruń oddał walkowera!). Teraz jednak Frątczaka z Falubazem łączą chłodne relacje i zapewne dla niego będzie to mecz z podtekstem i jest on podwójnie zmobilizowany. Po trzecie - obie ekipy solidarnie zdążyły już w tym sezonie przegrać na torze rzekomego outsidera, Unii Tarnów (Falubaz 43:47, Get Well 39:51). Po czwarte - w zespołach pojadą zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie jeździli w drużynach rywali, czyli Doyle i Jensen).

Polecamy: Kibice na meczu Get Well - GKM [DUŻO ZDJĘĆ]


- Wszyscy wiedzą, że jestem „miękka buła”, więc nie będę robił z siebie twardziela - przyznał Jacek Frątczak. - Mam podział w rodzinie - żona absolutnie nie chce iść na stadion, mama jest za synem, tata za Falubazem, mój najmłodszy syn też chodzi na koszykówkę w koszulce Falubazu. Liczyłem, że wcześniej zbudujemy komfort punktowy i ten mecz będzie spokojniejszy. Tymczasem okazuje się, że będzie bardzo ważny dla obu zespołów. Sentymentów jednak nie będzie, choć po drugiej stronie mam przyjaciół. Teraz moim stadionem jest Motoarena, gdzie się już zakorzeniłem. Zielona Góra to moje miasto, ale podejście mam zawodowe i chciałbym wygrać, choćby jednym punktem. Liczę, że będzie to dobry mecz. Mam już kolejnego sparingpartnera na następne zamknięte treningi punktowane.

Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń - niedziela, godz. 19.


Get Well: 1. Jason Doyle, 2. Niels Kristian Iversen, 3. Chris Holder, 4. Paweł Przedpełski, 5. Rune Holta, 6. Daniel Kaczmarek, 7. Igor Kopeć-Sobczyński;

Falubaz: 9. Grzegorz Zengota, 10. Jacob Thorssell, 11. Michael Jepsen Jensen, 12. Piotr Protasiewicz, 13. Patryk Dudek, 14. Sebastian Niedźwiedź, 15. Alex Zgardziński

Zobacz także: Get Well Toruń - GKM Grudziądz 51:39. Jack Holder Show! [ZDJĘCIA]Pozostałe mecze: niedziela: Mrgarden GKM Grudziądz - Cash Broker Stal Gorzów (19.30, nSport+); niedziela: Grupa Azoty Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław (16.30, nSport), Fogo Unia Leszno - forBET Włókniarz Częstochowa (19, nSport+)

Jawa Cup na Motoarenie

„Dorosłego” żużla w ten weekend na Motoarenie nie zobaczymy, ale warto się przejść w sobotę i niedzielę na zawody Jawa Cup na Motoarenie dla zawodnikach na motocyklach z silnikami 250 cc. W sobotę zaplanowano turniej drużynowy, w niedzielę indywidualny. Wystąpią zawodnicy z Polski, Niemiec, Czech i Łotwy. Wstęp jest bezpłatny.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!