Super mecz: Elana Toruń - Ruch Chorzów - ZDJĘCIA [0:3]

Super mecz: Elana Toruń - Ruch Chorzów - ZDJĘCIA [0:3] fot. Tomasz Młynek
Super mecz: Elana Toruń - Ruch Chorzów - ZDJĘCIA [0:3]. Elana Toruń przegrała towarzyskie spotkanie z 14-krotnym mistrzem Polski 3:0. Jednak, w tym meczu wynik nie był najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa oraz charytatywny cel. Zobacz obszerną fotorelację!

Super mecz: Elana Toruń - Ruch Chorzów - ZDJĘCIA [3:0]

Potyczkę „BSB Braterstwo dla Piłki” 3:0 (2:0) wygrał zespół na co dzień występujący w T-Mobile Ekstraklasy.

Spotkanie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem. Taką decyzję podjął organizator, Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń. Powodem jej była zbyt duża liczba kibiców czekająca na wejście pod stadionem.

Mecz nie rozpoczął się dla nas najlepiej. Już w drugiej minucie piłkę w siatce umieścił Grzegorz Kuświk.

- To jedna z moich najszybciej strzelonych bramek w karierze – powiedział napastnik Niebieskich.

Torunianie szybko przebudzili się z letargu i w szóstej minucie zagrozili bramce strzeżonej przez Kamila Lecha. Bartosz Maćkiewicz wrzucił piłkę z prawej strony w pole karne. Tam doszedł do niej Mateusz Poczwardowski, ale jego strzał był niecelny.

BratERstwo dla Piłki - skrót meczu - materiał przygotowany przez

W odpowiedzi zaatakowali nasi goście. Michał Szewczyk ograł Mateusza Parzyszka i strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć Przemysława Kryszaka. dwie groźniejsze akcje przeprowadzili żółto-niebiescy. Najpierw nad bramką z 25 metrów strzelał Dawid Zamiatowski, a chwilę później piłka, po strzale Dawida Janickiego przeszła obok słupka.

Gdy torunianie zaczęli radzić sobie śmielej, to w 20. minucie Martin Konczkowski podwyższył prowadzenie Ruchu.

Na kolejne zagrożenie pod bramką Elany czekaliśmy jedenaście minut. Wtedy na kopnięcie z 35 metrów zdecydował się Bartłomiej Babiarza, a Kryszak zdołał wypić piłkę na róg.

Kilka chwil później Janicki „urwał” się obrońcą ze Śląska i próbował zaskoczyć Lecha. Tym razem górą, choć nie bez problemów, był golkiper Ruchu.
Po zmianie stron obaj szkoleniowcy zdecydowali się na roszady w jedenastkach.

Lepiej na tym wyszli Niebiescy, bo w 58. min Wołodymir Tanczyk ustalił wynik spotkania.

Warto dodać, że dzisiaj oficjalnie karierę piłkarską zakończył nasz prezes Marcin Wróbel, który na placu gry pojawił się w 77. min.

- Sprawiło mi to dużo radości, że mogłem zagrać w takim meczu – przyznał sternik Elany. – Dziękuję kibicom, którzy zorganizowali tę potyczkę. Miło było w spotkaniu z Ruchem zakończyć karierę.

Wypowiedzi po meczu:

skrypt

Elana Toruń – Ruch Chorzów 0:3 (0:2). 0:1 G. Kuświk (2), 0:2 M. Konczkowski (20), 0:3 W. Tanczyk (58)

Bramki: Kuświk, Konczkowski, Tanchyk.
ELANA: Kryszak (46. Osiecki) - Zamiatowski (18. Jarowij), Więckowski, Parzyszek, Czajkowski - Mądrzejewski (46. Mielnik), - Rógóż (46. Piskorski), Młodzieniak (46. Grube), Maćkiewicz (46. Majchrzak), Poczwardowski (75. Wróbel) - Janicki (46. Tomaszewski).

za: elanatorun.com