Podstawowym celem badania ma być dostarczenie szkołom narzędzi do diagnozy umiejętności językowych i matematycznych trzecioklasistów

Podstawowym celem badania ma być dostarczenie szkołom narzędzi do diagnozy umiejętności językowych i matematycznych trzecioklasistów. (© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

17 maja uczniowie klas trzecich brali udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasisty. CKE podaje, że wyniki będą znane już w czerwcu. Komisja przygotuje raporty dla klas i szkół. Nie będzie raportów dla poszczególnych uczniów.

Uczniowie pisali test składający się z dwóch części: matematycznej i języka polskiego. Podstawowym celem badania ma być dostarczenie szkołom narzędzi do diagnozy umiejętności językowych i matematycznych trzecioklasistów. Jego wyniki nie przesądzają o niczym.

Należy zaznaczyć, że CKE nie będzie tworzyć zestawień dla pojedynczych uczniów. Trudno jest bowiem wyciągać ogólne wnioski o poziomie umiejętności dziecka na podstawie rozwiązania przez niego pojedynczych zadań z danego obszaru.

Trwa natomiast przygotowywanie raportów dla klas i szkół (udostępniane jedynie poszczególnym szkołom), które mają być udostępnione w czerwcu.

Więcej o sprawdzianie przeczytasz Natablicy.pl


Przeczytaj również:

Sprawdzian trzecioklasisty z CKE OBUT 2011. Opinie: test niezgodny z podstawą programową
Sprawdzian trzecioklasisty. Test, rozwiązania, arkusze, odpowiedzi

Podyskutuj na forum


Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!