Remis Elany w Łęcznej. Torunianie tracą cztery punkty do lidera

DL
Sławomir Kowalski
Elana Toruń zremisowała 1:1 niedzielny wyjazdowy mecz z Górnikiem Łęczna. Bramkę dla torunian w spotkaniu 24. kolejki II ligi zdobył Filip Kozłowski.

Elana od początku spotkania szukała bramki i miała szereg dobrych okazji na szybkie otwarcie wyniku. Ostatecznie na gola przyszło czekać ponad pół godziny, gdy ładną akcją popisał się Filip Kozłowski. Napastnik Elany ruszył do ataku na lewym skrzydle, a następnie wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza Górnika.

Jeszcze przed przerwą Kozłowski miał doskonałą szansę na podwyższenie wyniku, jednak tym razem akcja nie zakończyła się powodzeniem. Mimo to po pierwszych 45 minutach torunianie prowadzili.

Niestety, korzystnego wyniku nie udało się utrzymać do końca spotkania. W 74. minucie wyrównującą bramkę dla Górnika zdobył Donatas Nakrošius. Co więcej, tuż po strzeleniu gola piłkarze z Łęcznej kontynuowali atak, szukając szansy na objęcie prowadzenia. Na szczęście dla torunian te starania nie przyniosły rezultatu.

Górnik Łęczna - Elana Toruń 1:1 (0:1)
0:1 Kozłowski (32), 1:1 Nakrošius (74)

Elana: Nowak - Andrzejewski, Onsorge, Kołodziejski, Górka - Kryszak (83 Lenartowski), Stefanowicz (85 Zagórski), Kościelniak, Stryjewski (ż) (80 Ciechański), Wołkowicz (ż) - Kozłowski