Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przestępstwa w gminie Ogrodzieniec

Patryk Drabek
Mł. asp. Robert Jarzyński, dzielnicowy z Ogrodzieńca.
Mł. asp. Robert Jarzyński, dzielnicowy z Ogrodzieńca. P. Drabek
Przestępstwa w gminie Ogrodzieniec: Rozmawiamy z mł. asp. Robertem Jarzyńskim. To dzielnicowy, który zajmuje się obecnie gminą Ogrodzieniec. Przeczytajcie nasz wywiad.

Przestępstwa w gminie Ogrodzieniec

Od jak dawna jest pan dzielnicowym, który pracuje na terenie gminy Ogrodzieniec?
Już od czterech lat.

Gdzie najczęściej pan interweniuje?

Sporadycznie zdarzają się interwencje w innych miejscowościach, ale to do Ryczowa jeżdżę najczęściej. Poza tym wiele zdarzeń odnotowujemy w samym Ogrodzieńcu, ale to nie może dziwić, ponieważ jest tutaj najwięcej mieszkańców, jeśli chodzi o całą gminę. Najmniej interwencji związanych np. z problemami sąsiedzkimi jest na terenie Markowizny i Fugasówki, ale w tej drugiej miejscowości zdarzają się przykładowo zdarzenia kryminalne, w tym włamania i kradzieże. W Gulzowie nie odnotowujemy natomiast większej liczby zdarzeń. Reasumując, Ogrodzieniec i Ryczów to miejsca, gdzie interweniuje się najczęściej.

Jak to wygląda, biorąc pod uwagę statystyki z ostatnich 12 miesięcy?

Jeżeli chodzi o zdarzenia, do których doszło na terenie miasta i gminy, to w ciągu ostatnich 12 miesięcy w samym Ogrodzieńcu odnotowaliśmy 56 zdarzeń kryminalnych, a we wszystkich pozostałych miejscowościach na terenie gminy takich zdarzeń było 60. Najczęściej na terenie gminy dochodzi do kradzieży i kradzieży z włamaniem, oszustw, gróźb karalnych czy też uszkodzenia ciała oraz mienia.

Uważa pan, że w gminie Ogrodzieniec jest bezpiecznie?
Wcześniej pracowałem w Zawierciu oraz w Kroczycach i uważam, że pod tym względem jest u nas dobrze. W ostatnich latach wypracowano bowiem specjalny system związany z przeciwdziałaniem i wykrywalnością przestępczości.

Z jakimi problemami zgłaszają się do pana mieszkańcy?
Jeśli chodzi o wszystkie interwencje, to najczęściej są to problemy sąsiedzkie dotyczące rozgraniczeń. Zdarzają się jednak również przypadki, że mieszkańcy składują jakieś materiały przy ogrodzeniach i sąsiedzi interweniują. Mieszkańcy zgłaszają się do nas z różnymi problemami.

Jak można się skontaktować z dzielnicowym, który zajmuje się Ogrodzieńcem?
Można nas znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu (zawiercie.slaska.policja.gov.pl). Numery telefonów do mnie to: 32 67 38 204 lub 798 031 266. Można również napisać e-mail na adres: robert.jarzynski @zawiercie. ka.policja.gov.pl. Jeśli chodzi o mój telefon służbowy, to używam go praktycznie 24 godziny na dobę, co oznacza, że odbieram go również w chwili, gdy mam wolne. Zdaję sobie sprawę z tego, że mieszkańcy mogą nie wiedzieć kiedy jestem w służbie, dlatego jeśli sprawa wymaga dłuższej rozmowy, informuję mieszkańca gminy, w których godzinach pracuję. Na komisariacie w Ogrodzieńcu również znajdziemy informacje kontaktowe, a sprawy dotyczące gminy można zgłaszać też innym policjantom. Jeśli mam wtedy wolne, to funkcjonariusz sporządzi notatkę, która do mnie trafi. Warto pamiętać, że często nie ma mnie w komisariacie, bo wyjeżdżam w teren. Obsługuję także domowe interwencje lub inne zdarzenia.

Tylko jeden dzielnicowy zajmuje się gminą Ogrodzieniec?

Tak, a w całym komisariacie mamy trzech dzielnicowych i każdy zajmuje się swoją gminą. Ja obsługuję Ogrodzieniec, mł.asp. Adam Adamczyk zajmuje się Pilicą, a mł.asp. Andrzej Pasternak - gminą Żarnowiec.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto