Przedświąteczne zwycięstwo torunianek. Energa Toruń minimalnie lepsza od AZS UMCS Lublin

informacja prasowa
Energa Toruń minimalnie lepsza od AZS UMCS Lublin. Popularne Katarzynki wygrały 69-66. Lech Kamiński
Emocjonujący mecz w Toruniu. Energa Toruń minimalnie lepsza od AZS UMCS Lublin. Popularne Katarzynki wygrały 69-66.

Torunianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Po trzech minutach było 10-2. Podopieczne Elmedina Omanicia zatraciły jednak skuteczność. Na parkiecie coraz lepiej radziły sobie przyjezdne, które zdobyły dziewięć punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 10-11. Zespół z Lublina nie zwalniał tempa. Głównie za sprawą aktywnej Aldony Morawiec po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 18-25 dla Akademiczek.

Kolejna odsłona meczu zaczęła się od szybkich czterech punktów Aleksandry Pawlak, dwa oczka dołożyła jeszcze Amanda Jackson, a po przechwycie i celnym rzucie Rebecci Harris Energa Toruń doprowadziła do remisu po 28 i zaczęła kontrolować przebieg spotkania.

To się jednak zmieniło po dużej przerwie. Trzecia kwarta nie była udana w wykonaniu Katarzynek, które w tym okresie gry zanotowały sporą liczbę strat. Rywalki doskonale wykorzystały moment słabości drużyny z Torunia, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie.

Początek ostatniej części pojedynku to ponownie nerwowa gra torunianek. Po punktach Anety Kotnis było 53-57. Koszykarki Energi Toruń nie dały jednak za wygraną i po skutecznych akcjach Pawlak i Reid wyszły na prowadzenie. Ważne punkty na jedenaście sekund przed końcem spotkania trafiła Harris i było 69-66. W ostatniej akcji za trzy spudłowała jednak Angel Robinson.

Statystyki nie napawają optymizmem. Oprócz sporej liczby strat (Energa - 18, AZS - 23), razi także fatalna skuteczność rzutów z gry ze strony obu ekip (Energa - 33,8 proc., AZS - 29 proc.).

Energa Toruń – Pszczółka AZS UMCS Lublin 69-66 (18-25, 20-7, 15-23, 16-11)
Punkty dla Energi: M. Reid 20, A. Pawlak 12, K. Sunarowska 10, R. Harris 8, A. Jackson 8, A. Makowska 7, T. Ajduković 4, T. Peckova 0, R. Płonka 0.
Punkty dla AZS: A. Morawiec 17, A. Robinson 15, H. Luburgh 13, N. Żandarska 11, L. Bejtić 4, K. Trzeciak 4, D. Poleszak 2.