Pomorzanin Toruń - LKS Rogowo 15:0!

Biuro prasowe Pomorzanina Toruń
Pomorzanin Toruń - LKS Rogowo 15:0
Pomorzanin Toruń - LKS Rogowo 15:0 nadesłane
To był bardzo udany weekend dla Pomorzanina. Po piątkowej rekordowej wygranej ze Startem 1954 Gniezno 14:1, w niedzielę mistrzowie Polski jeszcze efektowniej pokonali LKS Rogowo aż 15:0. Rewelacyjną skutecznością błysnął Karol Szyplik, który strzelił sześć goli i miał jeszcze trzy asysty. Po tych zwycięstwach torunianie umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

Obie drużyny zagrały w niepełnych składach. Pomorzanin musiał w ten weekend rozgrywać mecze w ekstraklasie i w II lidze, więc trzeba było kilku zawodników z pierwszej drużyn oddelegować do drugiego zespołu. W zespole gospodarzy zabrakło kilku zawodników uskarżających się na kontuzję bądź chorobę. Zdecydowanie lepiej w tej sytuacji poradzili sobie torunianie. Mistrzowie Polski od początku zyskali przytłaczającą przewagę czego efektem były dwa gole Karola Szyplika. Napastnik Pomorzanina już po niespełna 13 minutach gry miał skompletowanego hat-tricka, a jeszcze przed przerwą zapisał na swoje konto czwarte trafienie. Z szybkimi akcjami torunian i dokładną wymianą podań nie radzili sobie defensorzy LKS-u. Nic dziwnego, że bramka Macieja Pacanowskiego była pod nieustannym ostrzałem. Reprezentacyjny golkiper kilka razy wychodził z opresji obronną ręką, ale w pierwszej połowie sześciokrotnie skapitulował. Oprócz Szyplika pokonali go także Bartosz Żywiczka, który rzucił piłkę lobem nad wybiegającym bramkarzem i Krystian Makowski, który zamknął akcję gości z prawej strony. Przy obu tych golach asystował Michał Kunklewski. Rogowianie mieli w tej części meczu tylko dwie okazje strzeleckie. Za każdym razem pewnie interweniował Paweł Murszewski – po strzale z krótkiego rogu Artura Nojgebauera i po uderzeniu Filipa Sławskiego z lewego skrzydła.

Po zmianie stron mistrzowie Polski zagrali jeszcze efektowniej. Wysoki pressing i zmuszanie rywali do szybkiego rozgrywania piłki powodowały, że LKS bardzo często tracił piłkę. Dochodziło do sytuacji, że torunianie nie pozwalali gospodarzom nawet na wyjście z własnej strefy 22 metrów. Liczne przechwyty pozwalały z kolei na wypracowanie sobie kolejnych sytuacji bramkowych. Oczywiście nie wszystkie gole padły po błędach rywali. Były też akcje wypracowane, które dzięki szybkiej wymianie podań i aktywnej grze napastników przynosiły powiększenie dorobku strzeleckiego.
Dziewięciobramkowym łupem w drugiej połowie podzielili się Szyplik, Michał Raciniewski i Maciej Zieliński, którzy zaliczyli po dwa trafienia oraz Krystian Makowski, Kunklewski i Marcin Makowski. W tej odsłonie rogowianie ani razu nie zagrozili bramce Pomorzanina. Michał Śliwiński, który po przerwie zajął miejsce Murszewskiego, nie miał absolutnie nic do roboty. Nawet przy jedynym w tej części krótkim rogu dla LKS-u, bowiem przeciwnicy nie zdołali złapać piłki.

- Na pewno cieszą bardzo korzystne wyniki, szczerze przyznam, że nie pamiętam kiedy ostatnio tak efektowanie wygrywaliśmy – podsumował oba mecze trener Andrzej Makowski. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym w posiadaniu piłki i stworzyliśmy znacznie więcej sytuacji strzeleckich. Przeciwnicy mieli w tych spotkaniach sytuacji w półkolu jak na lekarstwo. Bardzo dobrze wyglądała współpraca poszczególnych formacji na całym boisku. Wreszcie też mogę być zadowolony ze skuteczności w bramkach z gry.

LKS Rogowo – Pomorzanin Toruń 0:15 (0:6)

0:1 Karol Szyplik (4), 0:2 Karol Szyplik (6), 0:3 Karol Szyplik (13), 0:4 Bartosz Żywiczka (16), 0:5 Karol Szyplik (17), 0:6 Krystian Makowski (27), 0:7 Karol Szyplik (39), 0:8 Michał Raciniewski (45), 0:9 Michał Raciniewski (46), 0:10 Krystian Makowski (49), 0:11 Michał Kunklewski (54), 0:12 Maciej Zieliński (60), 0:13 Marcin Makowski (62), 0:14 Karol Szyplik (64 krótki róg), 0:15 Maciej Zieliński (69)

LKS: Maciej Pacanowski – Szymon Pacanowski, Przemysław Bernard, Janusz Koperski, Jonasz Mikulski, Artur Nojgebauer, Kamil Nowakowski, Filip Sławski, Dariusz Styperek, Marcin Kitkowski, Miłosz Pluta

Pomorzanin: Paweł Murszewski (od 36’ Michał Śliwiński) – Arkadiusz Rutkowski, Michał Makowski, Damian Mondrzejewski, Michał Nowakowski, Bartosz Żywiczka, Michał Raciniewski, Maciej Zieliński, Michał Kunklewski, Karol Szyplik, Krystian Makowski oraz Sebastian Sellner, Marcin Makowski, Artur Girtler.