Polski Cukier Toruń przegrał w Sopocie

Joachim Przybył
Lech Kamiński
Do 22 minuty koszykarze Polskiego Cukru Toruń prowadzili z Treflem, ale fatalna 3. kwarta pozbawiła ich szans na zwycięstwo.

W pierwszej połowie Polski Cukier cały czas prowadził, momentami nawet 11 punktami. Jeszcze w 22. minucie było 55:45. Kolejne minuty to kompletne nieporozumienie w grze torunian, zwłaszcza w defensywie. Vasiliauskas i Michalak trafili pięć razy z dystansu w ciągu 2,5 minuty. W 26. minucie Trefl prowadził już 62:56 i prowadzenia nie oddał już do końca.

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 97:82 (20:30, 25:21, 29:9, 23:22)
TREFL: Michalak 26 (4), 7 zb., Vasuliauskas 21 (5), Leończyk 16, Bendzius 14 (3), 7 zb., Kulka 0 oraz Lydeka 9, Kemp 6, Dutkiewicz 5 (1).
POLSKI CUKIER: Denison 20, 6 bl., Corbett 14 (1), Sulima 12, Zyskowski 10, Franklin 8, 5 as. oraz Comagić 6, Sroka 5 (1), Jankowski 3 (1), Radwański 2, Nowakowski 2.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0