Pałucki Puchar Pływacki w Żninie [zdjęcia]

Szymon Cieślak
W niedzielę w Jeziorze Małym Żnińskim po raz szósty rywalizowali pływacy. Najlepszym zawodnikiem na 1500 metrów okazał się Tomasz Spychalski z Rynarzewa.

To był szósty Pałucki Puchar Pływacki, choć jak przyznał Jerzy Kozłowski, prezes Pałuckiego WOPR, żninianie zawody rozpoczęli około czterdziestu lat temu.

- Aby tradycji stało się zadość, sześć lat temu Andrzej Łuczak i Lech Janowski powołali do życia zawody pływackie. Cieszę się ogromnie, że po raz kolejny doszło do zawodów. Nie ukrywam, że liczyłem na większy udział żninian i wierzę gorąco w to, że od przyszłego roku będzie nas więcej - powiedział Jerzy Kozłowski.

Najpierw wręczono nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca Piotrowi Rhode z Bydgoszczy, który jako jedyny wystartował w kategorii młodzieżowej.

Wśród dorosłych warunkiem ukończenia zawodów było przepłynięcie trzech piątych dystansu wynoszącego około 1500 metrów, ale w niedzielę wszyscy startujący przepłynęli wymaganą odległość.

Pierwsze miejsce zajął Tomasz Spychalski z Rynarzewa, który 1,5 km przepłynął w czasie 22:25 minut. Drugie miejsce zajął Jarosław Staszkiewicz z Bydgoszczy (czas: 23:08 min.), a trzecie należy do Pawła Lisieckiego z Kaczor, który na mecie pojawił się po 23:21 min. od startu.

W kategorii kobiet nagrodzoną jedyną startującą - Monikę Szymczyk z Krakowa (w kat. open zajęła ósme miejsce, dystans pokonała w 25:34 min.).

Zawodnikiem z powiatu żnińskiego, który najprędzej dopłynął na metę okazał się żninianin Piotr Sudoł (czas:28:53, jedenaste miejsce).