Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarcie sklepu charytatywnego w Toruniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

PB
Otwarcie sklepu charytatywnego w Toruniu [ZDJĘCIA, WIDEO]
Otwarcie sklepu charytatywnego w Toruniu [ZDJĘCIA, WIDEO] Grzegorz Olkowski
Podopieczni Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu zaczynają działać jako spółdzielnia socjalna osób fizycznych i otwierają sklep charytatywny przy Franciszkańskiej 3.

Rzeczy z recyklingu, wyroby rękodzieła wytworzone przez osoby ze środowisk wykluczonych społecznie, galanteria pamiątkarska - to wszystko będzie można kupić w pierwszym w naszym mieście sklepie charytatywny, który powstał w ramach spółdzielni socjalnej utworzonej przez podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu.

Dostali wsparcie
- Utworzenie spółdzielni było możliwe dzięki projektowi pt. „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu” realizowanemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nasi podopieczni otrzymali wsparcie finansowe na utworzenie spółdzielni oraz środki na m.in. opłacenie ZUS-u lub księgowości. To około 200 tys. złotych. Wsparcie finansowe zostało poprzedzone pakietem szkoleń - mówi Tomasz Jurkiewicz, kierownik Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu.

To właśnie w ramach spółdzielni, dziś w Toruniu zostanie otwarty pierwszy sklep charytatywny. Będzie go prowadził Jacek Gużyński wspólnie z Krzysztofem Rybackim. Kolejną inicjatywą w ramach spółdzielni będzie pralnia i prasowalnia. Zostanie otwarta jeszcze w lipcu na targowisku Manha-ttan na Rubinkowie. Profesjonalna pralnia i prasowalnia będzie działać na rzecz instytucji pomocy społecznej oraz na otwartym rynku.

Co będą robić?\

Podopieczni Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn chcą wykonywać różnego rodzaju prace remontowe i pomagać w przeprowadzkach lub hodować rośliny, które będą mogli sprzedawać. Pomysłów na biznes jest wiele, a dzięki spółdzielni socjalnej panowie mogą je realizować.

Warto podkreślić, że nad sprawami organizacyjnymi będzie czuwał tzw. lider spółdzielni. Do jego obowiązków będzie należało wspieranie, doradztwo i organizowanie jej pracy, nadzorowanie prawidłowości rozliczeń z uzyskanej dotacji oraz działania marketingowe i promocyjne. O wynagrodzenie dla lidera spółdzielni zadba Gmina Miasta Toruń, która przeznaczyła na ten cel 18 tysięcy złotych.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto