(© Radosław Borowicki/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

55 solistów i zespołów z całej Polski zakwalifikowano do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Bożonarodzeniowej. Impreza odbędzie się już po raz piętnasty w sobotę i niedzielę w Toruniu.

"Nasi uczestnicy to przekrój wiekowy od 5-6 do 60 lat, dlatego dzielimy festiwal na trzy kategorie wiekowe: do 13 lat, od 13 do 16 i powyżej 16 lat. Mam przede wszystkim nadzieję, że ci ludzie nie przyjeżdżają tutaj dla nagród, ale by poczuć i współtworzyć niesamowitą atmosferę, jaką nam towarzyszy co roku" - powiedział w środę Bogdan Sobkowski, współorganizator festiwalu.

Organizatorzy podkreślają, że nie stawiają ograniczeń stylistycznych dla uczestników, a wszelkie nowe interpretacje znanych kolęd i pastorałek są mile widziane.

"Często wykonywane są kolędy tradycyjne, często te mniej znane, ale zdarzają się także kolędy autorskie i te są wysoko oceniane przez jurorów, bo wymagają od twórcy i wykonawcy większego wysiłku. Takie kolędy są często u nas wykonywane po raz pierwszy i bardzo nas cieszy, że są ludzie, którzy chcą tworzyć takie utwory" - dodał Sobkowski.

Festiwal rozpocznie się w sobotę od przesłuchania kandydatów, po raz pierwszy będą miały miejsce w budynku Teatru Baj Pomorski. Podczas zaplanowanego na popołudnie koncertu galowego wystąpią goście festiwalu: Koszalińska Orkiestra Akordeonowa Akord oraz laureaci.

Drugiego dnia, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP odbędzie się drugi koncert uczestników i laureatów. Będzie on połączony z kwestą na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Nadzieja".

Organizatorzy spodziewają się, że na scenie zaprezentuje się w sumie około 200 osób z całego kraju, m.in. z Poznania, Puław, Piły, Ostrowa Wielkopolskiego, Suwałk, Radomia, okolic Wałbrzycha i Rumi. Jury festiwalu przyzna nagrody w trzech grupach wiekowych: poniżej 13 lat, w wieku 13-16 oraz powyżej 16 lat, a także w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły, chóry i schole.

Zobacz serwis specjalny XX FINAŁ WOŚPKRONIKA POLICYJNA


Codziennie rano najświeższe informacje z regionu prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!