Bezpłatne badanie wzroku w Toruniu

(© redakcja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

13 maja w ramach XXVI Toruńskiego Miesiąca dla Zdrowia, kampania społeczna tak dla zdrowia zaprasza na bezpłatne przesiewowe badanie wzroku, które odbędzie się przy aptece Tak dla Zdrowia przy ul. Dziewulskiego 12

Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem „Czas wolny – czas dla sportu”. Jej celem jestwskazanie społeczeństwu dobrodziejstw płynących z rekreacji fizycznej i uprawiania sportu orazutrwalenie nawyków aktywnego wypoczynku. W kampanii weźmie udział prawie 80 organizacji ifirm promujących zdrowy styl życia, w tym - Tak dla Zdrowia. Codziennie będzie można skorzystać z porad specjalistów, którzy podczas dyżurów będą nakłaniać torunian do aktywnego i zdrowego stylu życia.
Lepiej zapobiegać, niż leczyć...W związku z pogarszającym się stanem wzroku nie tylko osób starszych, ale również i dzieci, Takdla Zdrowia zachęca do profilaktycznego badania wzroku. Niezdrowy tryb życia, szybki postęptechnologiczny oraz wiele godzin spędzanych przed ekranem telewizora i komputera, znacznieobniża sprawność naszego wzroku. Dzięki badaniu przesiewowemu, możemy zapobiec rozwojowiwady. Warto z niego skorzystać, gdyż jest bardzo dokładne, a przede wszystkim bezpłatne.
Bezpieczne badanieBadanie wzroku będzie wykonane nieinwazyjnym urządzeniem do badań przesiewowych Visiotest,dzięki partnerstwu firmy Essilor - światowego lidera w produkcji soczewek korekcyjnych.Wykrywanie wad wzroku nie zawsze jest proste, ponieważ objawy często bywają różnorodne iniespecyficzne (ból i pieczenie oczu, łzawienie, rozmazany obraz, szybkie zmęczenie narząduwzroku). Sprawdzian składa się z szeregu testów pozwalających ocenić ostrość widzenia dali orazbliży dwuocznie, jak i dla każdego oka z osobna. Wykonywany jest także test na astygmatyzm, zezautajonego, wykrywanie nadwzroczności i krótkowzroczności, czy widzenia przestrzennego ikolorów.
Zapraszamy!
13 maja 2011r.Godz. 10-15Apteka Tak dla Zdrowiaul. Dziewulskiego 12 (Centrum Irena)87-100 Toruń*
Pozostałe terminy badań z Tak dla Zdrowia w ramach Toruńskiego Miesiąca dla Zdrowia:
– 20 maja, godz. 10-15, Apteka Tak dla Zdrowia, ul. Grudziądzka 79 (CH ARPOL) – bezpłatne badanie wzroku– 26 maja, godz. 10-14, Apteka tak dla Zdrowia, ul. Grudziądzka 79 (CH ARPOL) – bezpłatne dermokonsultacje– 27 maja, godz. 10-15, Apteka Tak dla Zdrowia, ul. Dziewulskiego 12 (CENTRUM – IRENA) – bezpłatne badanie wzroku

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: