(© materiał ilustracyjny)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poloneza z "Halki" Stanisława Moniuszki oraz chór niewolników z opery Giuseppe Verdiego "Nabucco" będą mogli usłyszeć torunianie w najbliższą sobotę 2 października, podczas XVII Ogólnopolskiego Spotkania Chórów Męskich.

W spotkaniach weźmie udział sześć chórów męskich: Arion z Poznania, Echo z Grudziądza, Echo z Ostrowa Wielkopolskiego, Echo z Tczewa, Harmonia z Wejherowa oraz Copernicus z Torunia. Wystąpią one wspólnie w Dworze Artusa. Każdy zespół wykona koncert trwający około dwudziestu minut. Jako pierwszy wystąpi najstarszy z zespołów – poznański Arion, który powstał w 1912 roku, a jako ostatni najmłodszy zespół – toruński Copernicus, który został założony w 1987 roku. Dzieje pozostałych chórów sięgają lat dwudziestych XX wieku.

Podczas toruńskiego koncertu chóry będą wykonywały muzykę różnych epok, od dawnej po współczesną. Zespoły zaśpiewają utwory komponowane na chór, a także operowe, operetkowe, musicalowe, rozrywkowe, negro spirituals oraz piosenki ludowe. Wśród kompozytorów znajdują się Stanisław Moniuszko, Feliks Nowowiejski, Henryk Mikołaj Górecki, Giuseppe Verdi, Charles Gounod, a także Ricky King i Domenico Modugno. Wspólnie męskie chóry zaśpiewają: poloneza z opery "Halka" Stanisława Moniuszki, chór żołnierzy z opery Charlesa Gounoda "Faust" oraz chór niewolników z opery Giuseppe Verdiego "Nabucco". Koncert będzie prowadziła Urszula Guźlecka.
Pomimo zróżnicowania repertuarowego oraz różnego charakteru zespołów będzie je łączyło, jedyne w swoim rodzaju, brzmienie męskich głosów. Koncert odbędzie się w Sali Wielkiej Dworu Artusa w sobotę 2 października o godzinie 15.00. Wstęp jest wolny.
Tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania Chórów Męskich łączą się z Międzynarodowym Dniem Muzyki, przypadającym na 1 października. Spotkanie poprzedzi o godzinie 13.00 krótki koncert wszystkich zespołów przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim w Toruniu.Źródło:www.torun.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!