(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Maturzyści są zgodni - matura z matematyki na poziomie podstawowym nie była trudna. Nieco inne zdanie mają internauci komentujący w serwisie natablicy.pl.

O teście z matematyki na poziomie podstawowym opowiadają uczniowie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, którzy rozmawiali z reporterem serwisu warszawa.naszemiasto.pl:

Maciej Jakubczak: - Wyszedłem z egzaminu jako pierwszy, test był łatwy. Jestem spokojny, myślę, że zdam.

Karolina: - Tak jak w poprzednich latach, było dużo zadań z planimetrii. Moim zdaniem matura była łatwa, piszę też rozszerzoną.

Agata Woźniak: - Zarówno w otwartych, jak i zamkniętych zadaniach było dużo trygonometrii, a także sporo równań i nierówności.

Karolina Kwasiborska: - Najbardziej zapadło mi w pamięć zadanie, w którym trzeba było obliczyć punkt styczności okręgu do prostej. Pamiętam też to, w którym należało obliczyć jakie jest prawdopodobieństwo, że jeżeli 2 razy rzucimy kostką, suma wyrzuconych oczek wyniesie 3. W innym zadaniu trzeba było podać, dla jakiego a jest nieskończenie wiele rozwiązań, mając dane: 4y + 2x = 10; 6x + ay = 15.

Kuba Deryło: Dla mnie matura z matematyki jest najważniejsza, dziś po południu będę pisać także poziom rozszerzony.

Więcej znajdziesz w serwisie Na tablicy

MATEMATYKA (POZIOM PODSTAWOWY) - ARKUSZ EGZAMINACYJNYMATEMATYKA (POZIOM PODSTAWOWY) - ODPOWIEDZI DO ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH[/sc]

MATEMATYKA (POZIOM PODSTAWOWY) - ODPOWIEDZI DO ZADAŃ OTWARTYCH


Zobacz także:
Matura 2011 z matematyki: Zobacz pytania, odpowiedzi, arkusz egzaminacyjny
Matura 2011 na żywo
Matura 2011: Pytania z poziomu rozszerzonego z języka polskiego
Matura 2011: Arkusze i odpowiedzi z języka polskiego
Matura 2011. Matura z matematyki na żywo. Śledź relację
Matura 2011. Harmonogram i terminy

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Czatuj ze mną powiadom Redakcję przez Skypa, napisz artykuł lub wyślij maila!


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mata (gość)

dziennikarze moze pojedzcie do innego miasta a nie do waraszawy i zapytajcie sie o mature ja bym sie z checia wypowiedziala na tematr podstawoej a osob7y ktore zdaja mature rozszrezona niech sie nie wypowiada bo dla nich byla matura banalna bo sory ale mieli napewno wiecejk godzin matematyki a nie jak ja na postasaowje 3 . i przez 3 lata nauki w liceum nie bylo ani jedengo zadania w szkole co bylo na maturze to moze cke niech zmieni tok nauczania w jkoncu a nie wymnaga nie wiadomo jakich rzeczy! ;/ i niech pomysli daje jakies arkusze w gazecie wyborczej 2 tyg przed ja zdalam bez problemu zadowolona a na maturze siedzialam i o malo co nie plaklam bo nie wiedzialam jak zrobic zadania;/ nasze reformy w kraju sa beznadziejne;/ nie skomentuje polskiego haha teraz doslzi do wniosku ze zle pytania bylo sformulowane co sie z wami ludzie dzieje haha moze potem bedzie ze pomylily wam sie arkusze z matmetki haha jestem z tymi co maja poprawke z maty w sioperniu i czuja to co ja ;/ ze czlowiekm sie uczyla przez 3 lata roziwazywal akrusze na stornie cke a nawet jednego zadania nie blyo takiego co na maturze ghaga pozdro dla cke!