(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Maturzyści są zgodni - matura z matematyki na poziomie podstawowym nie była trudna. Nieco inne zdanie mają internauci komentujący w serwisie natablicy.pl.

O teście z matematyki na poziomie podstawowym opowiadają uczniowie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, którzy rozmawiali z reporterem serwisu warszawa.naszemiasto.pl:

Maciej Jakubczak: - Wyszedłem z egzaminu jako pierwszy, test był łatwy. Jestem spokojny, myślę, że zdam.

Karolina: - Tak jak w poprzednich latach, było dużo zadań z planimetrii. Moim zdaniem matura była łatwa, piszę też rozszerzoną.

Agata Woźniak: - Zarówno w otwartych, jak i zamkniętych zadaniach było dużo trygonometrii, a także sporo równań i nierówności.

Karolina Kwasiborska: - Najbardziej zapadło mi w pamięć zadanie, w którym trzeba było obliczyć punkt styczności okręgu do prostej. Pamiętam też to, w którym należało obliczyć jakie jest prawdopodobieństwo, że jeżeli 2 razy rzucimy kostką, suma wyrzuconych oczek wyniesie 3. W innym zadaniu trzeba było podać, dla jakiego a jest nieskończenie wiele rozwiązań, mając dane: 4y + 2x = 10; 6x + ay = 15.

Kuba Deryło: Dla mnie matura z matematyki jest najważniejsza, dziś po południu będę pisać także poziom rozszerzony.

Więcej znajdziesz w serwisie Na tablicy

MATEMATYKA (POZIOM PODSTAWOWY) - ARKUSZ EGZAMINACYJNYMATEMATYKA (POZIOM PODSTAWOWY) - ODPOWIEDZI DO ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH[/sc]

MATEMATYKA (POZIOM PODSTAWOWY) - ODPOWIEDZI DO ZADAŃ OTWARTYCH


Zobacz także:
Matura 2011 z matematyki: Zobacz pytania, odpowiedzi, arkusz egzaminacyjny
Matura 2011 na żywo
Matura 2011: Pytania z poziomu rozszerzonego z języka polskiego
Matura 2011: Arkusze i odpowiedzi z języka polskiego
Matura 2011. Matura z matematyki na żywo. Śledź relację
Matura 2011. Harmonogram i terminy

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Czatuj ze mną powiadom Redakcję przez Skypa, napisz artykuł lub wyślij maila!


Komentarze (1)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.00.

mata (gość)

dziennikarze moze pojedzcie do innego miasta a nie do waraszawy i zapytajcie sie o mature ja bym sie z checia wypowiedziala na tematr podstawoej a osob7y ktore zdaja mature rozszrezona niech sie nie wypowiada bo dla nich byla matura banalna bo sory ale mieli napewno wiecejk godzin matematyki a nie jak ja na postasaowje 3 . i przez 3 lata nauki w liceum nie bylo ani jedengo zadania w szkole co bylo na maturze to moze cke niech zmieni tok nauczania w jkoncu a nie wymnaga nie wiadomo jakich rzeczy! ;/ i niech pomysli daje jakies arkusze w gazecie wyborczej 2 tyg przed ja zdalam bez problemu zadowolona a na maturze siedzialam i o malo co nie plaklam bo nie wiedzialam jak zrobic zadania;/ nasze reformy w kraju sa beznadziejne;/ nie skomentuje polskiego haha teraz doslzi do wniosku ze zle pytania bylo sformulowane co sie z wami ludzie dzieje haha moze potem bedzie ze pomylily wam sie arkusze z matmetki haha jestem z tymi co maja poprawke z maty w sioperniu i czuja to co ja ;/ ze czlowiekm sie uczyla przez 3 lata roziwazywal akrusze na stornie cke a nawet jednego zadania nie blyo takiego co na maturze ghaga pozdro dla cke!